Anne Sütüyle Beslenen Bebeklerde Gaz
14 Temmuz 2017
Bebeğinizi Kışın Giydirmek için 10 İpucu
21 Temmuz 2017

Bebek Arabası Satın Alma Rehberi

Başlarken

Bebek arabaları genelde üç tip olur. Travel sistem bebek arabaları , baston bebek arabaları ve çift yönlü bebek arabaları .

Bebek arabalarına aynı zamanda puset de denilir.

Bebek arabası büyük ve pahalı bir şey ve birçok modeli olduğundan satın almadan önce ebeveynlerin stres olması şaşırtıcı değildir. İyi haber: herhangi bir JPMA-sertifikalı bebek arabası işinizi görecektir. Kötü haber: Eninde sonunda ihtiyaçlarınız değişecek ve ilk araba eskiyecek. Bu yüzden birden fazla almanız gerekecek. Bu yazımızda en başta kullanabileceğiniz birkaç temel bilgiden bahsedeceğiz.

İstediğiniz kadar fazla veya az harcayabilirsiniz. Başlamadan önce bir bütçe belirleyin— bebek arabası modellerini azaltırken bu etkili bir yöntemdir. Epey miktar para mı harcayacaksınız yoksa satıcıyla pazarlık mı yapacaksınız?

Yenidoğana uygun bir bebek arabasıyla başlayın. Bu bebeğin düz veya neredeyse düz yatarak gidebileceği bir araba demek oluyor.  Bazı Avrupa şirketleri tarafından satılan taşıma sistemleri iyi bir alternatiftir. Onlarda ayrı bir sepet biçiminde beşik alıyorsunuz, ilk 3 aydan sonra bebek arabası koltuğuna geçiyorsunuz. Ancak bunlar da pahalıdır.

Yapılacak en pratik şey bebek büyüdükçe dik konumda kullanabileceğiniz arkaya katlanan koltuğu olan normal bir bebek arabası satın almak olacaktır. Sizin bütçenize hangi ürünler uygun görmek için internet sitelerinde gezinebilirsiniz ancak eninde sonunda test sürüşü yapmak için bir mağazaya gitmelisiniz. Bebek oturmaya başladığında kullanabileceğiniz jogging tarzı bebek arabası isteyip istemediğinize karar verin. Eğer istiyorsanız bu ilk arabanızda çok para harcamak istemezsiniz.

ÖNEMLİ SORULAR

Mağazadaki bebek arabasını gözden geçirirken kendinize sormanız gereken sorulardan birkaçı:

Gidon yeterince yüksek mi? Birkaç arabayı test sürüşüne çıkartın. Yürüyüşe çıktığınızda en sinir bozucu şeylerden biri gidonu aşağıda kalan bir bebek arabasını eğilerek itmeye çalışmaktır. Bazen de kısa olur ve arabanın arkasını tekmelemeniz gerekir. Sizin boyunuza ve yürüme şeklinize uygun tutacaklı olanlara bakın.

Bebek bezlerini ve yiyecekleri nereye koyacaksınız? Çok nadiren sadece yürüyüşe çıkacaksınız. Genelde bir işiniz olacak veya arkadaşlarınızı ziyaret ediyor olacaksınız. Arabanın altında bir sepet olması önemlidir. Şişe tutucuları ve depolama boşluğu arabalarda daha az önemli, ama hoştur. Böylece kendiniz için su, bebeğiniz için ısırma emziğini yakınınızda tutabilirsiniz. Şunu aklınızda tutun, eğer çok fazla şeyi bebek arabasına asarsanız, araba arkaya düşebilir.

Kolayca katlanabilir mi? Daha önce bebek arabalarını katlamamış aileler olabilir. Ancak çoğu aile arabaları evlerine veya arabalarına almak için katlama gereği duyarlar. Eğer arabayla güreşir gibi katlamaya uğraşıyorsanız, bu kolay bir katlama türü değildir. Eğer araba katlı pozisyonunda kitlenmiyorsa ve bunun yerine en ufak bir provokasyonda tekrar geri açılıyorsa, bu da iyi değildir. Satın almadan önce test edin ve kolay olanı seçin.

Yönlendirebiliyor musunuz? Her zaman alacağınız arabayı test edin. Köşelerden dönebiliyor mu? Dar alanlarda manevra yapabiliyor mu? Bazı bebek arabaları mağaza kapılarından zar zor geçiyor.

Ağırlığı ne kadar? Bebek arabası ne kadar hafifse, o kadar kolay itilir, seyahat edilir, merdivenden yukarı çıkartılır. Bazı ebeveynler, araba hafif olduğunda kötü yapılmış olduğunu düşünüyorlar ancak bu doğru olmak zorunda değil. Ağırlık kaliteye eşit değildir.

Araba koltuğunu taşıyabilir mi? Seyahat sistemleri bu ara çok popüler oldu ki şimdi bir sürü bebek arabaları başka yapımcılardan gelen araba koltuğunu bile taşıyabiliyor. Bebeğiniz arabasında uyuyakaldı ve sizin de kendi arabanıza geçmeniz lazım diyelim. Bu sistem bebeğinizi uyandırmadan, rahatsız etmeden onun yerini değiştirmek için harika.

Comments are closed.