Çocuğunuza Söylemeyi Bırakmanız Gereken 8 İltifat
Çocuğunuza Söylemeyi Bırakmanız Gereken 8 İltifat
29 Ağustos 2017
Kötü Dediğimiz Ama Aslında Sağlıklı Olan 13 Çocukluk Alışkanlığı
Kötü Dediğimiz Ama Aslında Sağlıklı Olan 13 Çocukluk Alışkanlığı
31 Ağustos 2017
bebek beşikleri bebek odaları

indirimli bebek kıyafetleri, emzikler, biberonlar, bebek bakım ürünleri

İlk defa ebeveyn olmak hayatınızı havaya fırlatıp düşen parçaları yakalamaya çalışmak gibidir.

Yeni parçalar, yenidoğanınızın gülüşü veya parmağındaki kıvrımı kadar ufak ama bir o kadar da size neşe getirecek büyük şeylerdir. Ek olarak, bu parçaların arasında sizin eşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizle daha az zaman geçireceğiniz gerçeği yer almaktadır.

İlk 6 veya 8 haftada kendinizden veya ilişkinizden fazla bir şey beklemeyin. Yapmanız gereken en önemli şeyler kendinize bakmanız ve bebeğinizle olan bağlantınızın tadını çıkarmaktır. Bebeğiniz için doğru uyku takımlarını seçmek bu yüzden önemlidir, onlar rahat uyuduğunda sizler de rahat uyursunuz ve uyanık olduğunuz zamanları beraber güzel geçirirsiniz.

Duygularınız

Bebeğiniz doğduğunda bir sürü duygu tadacaksınız! Bir sürü harika duygu yükselmeleri ve birkaç düşüş yaşayacaksınız. İlk birkaç ay duygusal olabilirsiniz. Daha önce hissettiğinizden daha yorgun hissedeceksiniz ve biraz da stres olabilirsiniz.

Birçok ebeveyn çocuklarının hayatlarının bir aşamasında başarılı olamadıklarını düşünür. Kendinizi fazla eleştirmemelisiniz ve her gün yapabileceğiniz iş hakkında gerçekçi olmalısınız. Arkadaşlarınızdan veya diğer yeni ebeveynlerden tavsiyeler almalısınız. Eğer büyük anne veya baba varsa size yardım edebilecek ve uzmanlıklarını sizle paylaşma konusunda isteklilerse, bu yardıma evet demeniz size iyi gelecektir. Birçok insan bu lükse sahip değildir.

Bebek yatağı seçmek – Bebeğiniz vaktinin çoğunu beşikte geçirecek, bu yüzden rahat ve güvenli olanı bulduğunuzdan emin olmanız gerekir.

En iyi beşiği nasıl satın alırsınız? – Beşik kesinlikle bir sonraki en önemli şey. Güvenli olduğundan emin olmak zorundasınız. Suntaları arasında güvenli bir boşluk ve ayrıca toksik olmayan boyayla boyanmış olmalı.

Bebeğinizin uyumasına yardımcı olması için bir rehber – En başta çocuklar beşiğe pek de bayılmazlar. Bu problemi çözmek için önce sallanan sandalyeye oturup onu biraz kucağınızda sallayıp rahatlatabilirsiniz, sonra da beşiğe koyarsınız. Böylece yanında olduğunuzu bilirler ama beşikte uyumaları gerektiğini de fark ederler.

Bir ebeveyn olmak zorlu bir görevdir, başkaları ne derse desin. Ancak bu anne olmanın harika bir deneyim olmadığı anlamına gelmiyor. Bir ebeveyn olana kadar ebeveynliğin tüm çabanıza değdiğini fark etmezsiniz.

Kaynak: pickmybabycrib.com

Comments are closed.