Büyüklerin Torunları Hakkında Bilmenizi İstediği 4 Şey

çocuklarla iletişim, söz dinlemesini sağlamak
Çocuğunuzun sizi dinlemesini nasıl sağlarsınız?
7 Eylül 2017
Çocuğunuzu Motive Etmenin 6 Yolu , çocukları nasıl motive edersiniz?
Çocuğunuzu Motive Etmenin 6 Yolu
12 Eylül 2017
torunlar hakkında düşünceler

indirimli bebek kıyafetleri, emzikler, biberonlar, bebek bakım ürünleri

1. Kendinize bakmayı unutmayın

Bunalmış hissettiğinizde, şüphesiz ki hissedeceksiniz, geri bir adım atın, derin nefes alın, bebeğinizi kucağınıza alın ve kollarınızda tuttuğunuz mucizeye bakın. Bu yeni hayat umuttur, mucizedir ve sizin tüm bunlara şahit olma ayrıcalığınız var. Ancak bazen bu ayrıcalığın tadını çıkarmak için fazla bunalmış olacaksınız. Bebeği tutacak bir başkasını bulun, yürüyüşe çıkın, televizyon izleyin, evin dışında düşünmek veya okumak için sessiz bir alan bulun. Eğer bu kısa ayrılıklar sizi daha iyi hissetmiyorsa, doktorunuza gidebileceğiniz terapisti sorun. Doğum sonrası depresyon gerçek ve tanımlaması önemlidir.

Sizin fiziksel ve zihinsel sağlığınız bebeğiniz için çok önemlidir. Sağlıklı beslenin, egzersiz yapın ve ara vermeniz gerektiğinde ara verin – kendinize ayıracağınız bu zaman bakıcının alacağı paraya değerdir-

2. Tavsiyelerimizi dinleyin- ancak içgüdülerinize güvenin.

Birçok insan bebeğinizi nasıl yetiştirmeniz ve ona nasıl bakmanız gerektiği hakkında size tavsiye verecektir. Eğer büyükanne ve büyükbabalar tavsiye veriyorsa, onları kibarca dinleyin ve düşündükleri için teşekkür edin ancak ebeveyn içgüdüleriniz ve doktorunuzun size doğru olduğunu söylediği şeyi yapmalısınız. Elbette ihtiyacınız olduğunda ebeveynlerinizin tavsiyesini almaktan asla çekinmeyin. Saygı duymanız ve onlara ihtiyacınız olması hoşlarına gider. Sonuçta onlar da bu şeyleri daha önceden yaşamıştı. Ancak kendinize onların verdiği tavsiyenin tersi yönünde de olsa da doğru kararı vereceğinize güvenin.

Ayrıca diğer aile üyelerinin ve iyi arkadaşların tavsiyesini dinlerken de kibar olun. Şunu unutmamalısınız, her ailenin deneyimi farklıdır ve başka arkadaşlarınızın çocuklarında işe yarayan yöntemler sizin çocuğunuzda işe yaramayabilir.

İnternette birçok ebeveyn sorunu hakkında tavsiye mevcut ancak kaynakların güvenilirliği şüphe uyandırıcı olabilir. Bu yüzden dikkatli seçmeli ve aldığınız tavsiyeyi bebeğinizin doktoruna onaylatmalısınız.

3. İş büyüme ve gelişmeye geldiğinde, karşılaştırma yapmayın.

Bebeğinizi diğer bebeklerle karşılaştırabileceğiniz birçok durumda kalabilirsiniz. Bebeğiniz mükemmeldir. Onu diğer bebeklerle karşılaştırmayın çünkü onun gibi başka bir tanesi yok ve asla da olmayacak. Vakti geldiğinde emekleyecek, ilk kelimelerini konuşacak. Eğer bebeğiniz gelişim dönüm noktalarıyla ilgili gerçekten endişe duyuyorsanız, doktoruyla konuşun. Her bebeğin kendi ilerleme hızı vardır.

4. Sınır koyun.

Bazen büyük anne babalar kendi sıralarının bitmiş, sizin sıranızın gelmiş olduğunu unutabilirler. Bu her şeyi baştan ve daha iyi yapmak istedikleri için değil, sizleri ve bebeğinizi çok sevdiklerinden ve sizin için en iyisini istedikleri için oluşan bir durumdur. Sınırlarını aştıklarında, size ve çocuğunuza yardım ederken fazla ileri gittiklerinde onları kibarca uyarın. Anlayacaklardır.

Kaynak: parents.com/parents-magazine/parents-perspective/what-grandparents-want-you-to-know-about-having-their/

Comments are closed.