Çocukları Akıllı Telefonlardan Uzaklaştırmanın 10 Yolu

Sosyal medyada çocuklarla ilgili asla paylaşmamanız gereken şeyler
Sosyal Medyada Çocuklarınızla İlgili Asla Paylaşmamanız Gereken 7 Şey
14 Eylül 2017
Yemek Masasında Çocuğunuzu Konuşturmak için 6 Tavsiye
Yemek Masasında Çocuğunuzu Konuşturmak için 6 Tavsiye
25 Eylül 2017
Akıllı telefon ve çocuklar

indirimli bebek kıyafetleri, emzikler, biberonlar, bebek bakım ürünleri

Şüphesiz ki akıllı telefonlar yaşam şeklimizi değiştirmiştir. Ne yazık ki birçok insan vakitlerini insanlarla direkt iletişime geçip daha aktif olarak harcamak yerine telefonlarına bakarak geçiriyorlar. Sorun asıl küçük çocuklar için söz konusu.

Şimdilerde bebekler bile akıllı telefon veya diğer teknolojik cihazlarla oynayabiliyor. Bu cihazlara bağımlılığın yarattığı sorunlar arasında çocukların hareketsiz, sağlıksız bir yaşam sürmelerine sebep olmasıdır.

Günlük aile yürüyüşlerine çıkın

Çocuğunuzla beraber yemek öncesi veya sonrası mahallenizde, yakın bir parkta veya istediğiniz herhangi bir rotada yürüyüşe çıkın.

Yürüyüşü ilgi çekici hale getirmek için rotanızı ara ara değiştirebilirsiniz. Bu alışkanlığı sürdürmeyi unutmayın!

Müziği açın ve dans edin

Egzersiz yapmak özellikle spor salonuna gitmek demek değildir. Çocuğunuzun sevdiği şarkıları açın ve beraber dans edin!

Ev işlerini oyuna dönüştürün

Ev işlerini yapmanıza yardım etmesi için eğlenebileceği, katılabileceği zevkli oyunlar uydurun. Koltuktan kalkıp sizin temizlemenize yardım edecekleri değişik maceralar düşünün.

Günlük aktivitelerine “gizli egzersizler” ekleyin

Okuldan veya marketten uzağa park ederek çocuğunuzla kalan mesafeyi yürüyerek gidin, asansör kullanmak yerine merdivenden inin/çıkın. Haftalık 150 dakika egzersizin bile sağlığınızda çok önemli etkisi vardır ayrıca çok fazla vaktinizi almaz.

Reklam aralarını egzersiz yapmak için kullanın

Reklam arası geldiğinde çocuğunuzu da koltuktan kaldırın ve beraber basit egzersizler yapın. Bunu tekrarlayan ve eğlenceli bir alışkanlık haline getirin.

Bir akşamı haftalık spor akşamı ilan edin

Haftanın bir günü tüm aileyi içeride veya dışarıda yapacağınız spora çağırın.  Dışarı çıkıp futbol, basketbol veya ailenin beraber tadını çıkarabileceği herhangi bir sporu yapabilirsiniz.

Vakıf koşusu veya yürüyüşüne katılın

İyi bir neden için bir şeyler yapmanız çocuğun çok hoşuna gidecektir. Bu onların aktif kalmalarına yardım etmekle kalmayacak ayrıca karakterlerinde iyi bir etkiye sahip olacaktır.

Çocuğunuzun size dışarıdaki işlerinizde yardım etmesini sağlayın

Kışın kardan adam yapın, sonbaharda yaprakları kapının önünden toplayın. Açık havada eğlenceli bir şeyler yapmak gibisi yoktur.

Çocukların bahçe işlerini öğrenmesini ve zevk almasını sağlayın

Çiçek dikip onun büyümesini ve açmasını izlemek çocuğunuzu mutlu eder. Çocuklar toprakla oynamayı, bitki sulamayı severler. Sevdikleri çiçekleri nereye dikmek istediklerini seçmelerine izin verin.

Köpek alın

Çocuklar köpeklere bayılırlar. Sorumluluk alıp onu sizinle birlikte gezdirin. Daha fit, sorumluluk sahibi ve sevecen insanlar olacaklardır. Köpeği günde birkaç kere dışarı çıkarmanız gerektiğinden bu çocuğunuzu mobil aygıtlardan ve televizyondan uzak tutacaktır.

bebek beslenme ürünleri, emzikler, biberonlar indirimli fiyatlarla

Kaynak: momooze.com/get-kids-off-smartphones/

Comments are closed.