Pişik nedir? Bebekler neden pişik olur?
21 Temmuz 2017
Çocukların boy ölçümü ve boy ölçer stickerler
21 Temmuz 2017

 

Bebek kıyafetleri, bebek giyim ürünleri  alırken küçük bir hazırlık büyük faydalar sağlar. Bebeğinizin kıyafetini günde birkaç kere değiştireceksiniz, bu yüzden bebek kıyafetlerinin karmaşık olmamasına ve bez değiştirmek için kolay açılmasına dikkat edin. Genel olarak, yumuşak, rahat ve rahatsız edici etiket veya dikişi olmayan bebek kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Beden hakkında bir not: Bebeğinizin ilk ihtiyacı olacağı bedeni tahmin etmek zor. Birçok bebek yenidoğan veya 0’dan 3 aylık kıyafetlerine kısa sürede büyük gelmeye başlar. Hatta biraz daha büyük bebekler yenidoğan bedenlerini direkt atlar ve 3 veya 3-6 aylık bedenlerinden başlarlar. En iyi tavsiye birkaç beden bebek kıyafeti alıp kullanmadıklarınızı iade etmeniz olacaktır.

Yenidoğan bebek giyim ürünleri

Tek parça kıyafetler (5-7): Bunların bazıları uyumaya ve oynamaya uygun pijamalardır. Bebekler çok fazla şekerleme yaptıklarından -en azından başta- bunlar uygundur.

Tişörtler (4-7): Boynunda baya yer olan veya boyundan kapanan tişört ve balıkçı yakalara bakın. Böylece çocuğunuzu giydirmek daha kolay olur. Birçok ebeveyn kasıktan bağlanan tek parça body tercih eder.

Bebek tulum takımları tulum modelleri

Bebek tulum takımları tulum modelleri

Tozluk veya pantolon (5-7): Altı ve üstü ayrı parçalardan birleştirmek, tek parça bebek kıyafetlerinin aksine, kirlendikleri zaman tüm bir kıyafetin kirlenmesini engeller. Bu yüzden kullanışlıdırlar. Bebeğinizin bezinin veya göbeğinin üstüne kolayca oturacak esnek – bebek kilo aldıkça genişleyecek – bel kısımlı kıyafetlere bakın.

Süveter veya bebek yelekleri (2-3): Birçok bebek başlarının üzerinden kıyafetlerin geçirilmesinden hoşlanmaz, bu yüzden bebeğinizi aşağıdan iliklenen süveter veya yeleğe hazırlayın.

bebek pijama takımları

Bebek pijama takımları

Bebek pijamaları veya bebek tulumu (4-7): Ne kadar tatlı gözükürse gözüksün, karmaşık bağlama noktaları olan veya giydirip çıkarması epey çaba isteyen bebek pijamalarından kaçının!

Giyilebilir battaniyeler (2-3): Bu polar veya pamuklu tulum bebeğinizi gece sıcak tutmak için pijamasının üzerine giydirilir. SIDS riskinden dolayı güvenli olmayan geleneksel battaniyelerin yerine geçerler. Bunların ihtiyacınız olabilir ya da olmayabilir, yaşadığınız iklime göre değişir.

Polar veya kayak tulumu: Eğer bebeğiniz kışın doğduysa onu gezmelerde sıcak tutacak tek parça sıcak tutacak bir kıyafet isteyebilirsiniz. Genelde kapüşonludurlar ve çeşitleri vardır. Bir diğer seçenek ise fazla yer işgal eden kayak tulumlarından kaçınmak ve bebeğinizi vücudu saran, içi polar bir tuluma (bebek arabalarındaki ve araç koltuklarındaki emniyet kemerlerine uyumlu dizayn edilmiş) sokmaktır.

Çorap ve botlar: İçerisi için bir sürü çoraba ihtiyacınız olacak ve dışarıdayken bebeğinizin ayağını sıcak tutması için birkaç tane de bota.

Şapka ve bere (1-3): Bir yaz bebeği için geniş kenarlı şapkaya, kış bebeği için ise yumuşak, kulakları kapatan sıcak tutan bir bereye ihtiyacınız olacak.

YENİDOĞAN BEBEĞİNİZİ GİYDİRMEK İÇİN TAVSİYELER

Bebeğinizin boynunu çok sıkan ve bağcığı veya düğümü olan bebek kıyafetlerinden kaçının. Düğme, kurdele ve dekoratif parçaların güvenli olduğundan emin olun- eğer çıkarlarsa boğulma tehlikesi olurlar.

Bebeğinizi giydirirken, kıyafetlerin bebeğinize olduğundan emin olun, tam tersi değil. Çıtçıtları açın ve kıyafetin boyun kısmını genişçe esnetin böylece bebeğinizin kafası onlardan daha kolay geçer. Bebeğe yardım etmek için önce kolları ve bacakları giydirin.

Genel olarak bebeğinizin üstünü değişmek değişme masasında daha kolaydır. Kıyafetleri giydirirken bebeğinizle konuşmayı deneyin. Böylece üstünü değiştirmeyi sizinle geçirdiği özel bir zaman olarak düşünecektir.

 

Comments are closed.