14 Aylık Bebek Nasıl Eğitilir?

14 aylık bebek gelişimini desteklemek için, bebeğinizin folik asit, protein, omega-3 yağları, vitamin ve mineral bakımından zengin beslenmesine dikkat etmelisiniz.
14 aylık bebek sizi taklit ederek öğrenir. Bu nedenle onun karşısında yapmasını istemediğimiz hareketleri yapmamak gerekir. Örneğin ilaçlarınızı onun yanında içmeyin yoksa sizin yokluğunuzu fırsat bildiği bir anda mutfak dolabındaki ilacı alıp içebilir.

Peki, 13 ayda bebek gelişimi nasıl olur?

Bu yaşta düşük kilolu olması nadiren önemli bir hastalık belirtisidir. Fakat endişeleniyorsanız rutin randevulardan birinde doktorunuzla konuşmanız iyi olabilir. Bir önceki ay bebeğinizin nasıl gelişim gösterdiğini bilmek istiyorsanız 13. ay bebek gelişimi yazımızı okuyabilirsiniz.

Neredeyse 14 aylık Bebeğiniz gözüne yeni bir güvenlik çiti kullanabilirsiniz?

Kolayca dikkati dağılan 14 aylık bebeğiniz gözüne yeni bir şey takıldığı an oyuncağını ya da ilgilendiği şeyi terk edecektir. Zararı azaltmak için birçok ilgi çekici oyuncakla dolu oyun alanını saran bir güvenlik çiti kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Yeni Dogan Bebek Nasil Kilo Aldirilir?

14. ay bebek gelişimi Bebeğiniz zayıf gözüküyor olabilir?

14. Ay Bebek Gelişimi Bebeğiniz zayıf gözüküyor olabilir. Yeterince kilolu olmaması konusunda endişeleniyor olabilirsiniz. Ama bunun çeşitli nedenleri olabilir. Eğer bebeğiniz çok aktifse tükettiğinden daha az kalori alıyor olabilir. Bu yaşta düşük kilolu olması nadiren önemli bir hastalık belirtisidir.

Hangi ayda Bebeğiniz nasıl gelişim gösterdiğini bilmelisiniz?

Bir önceki ay bebeğinizin nasıl gelişim gösterdiğini bilmek istiyorsanız 13. ay bebek gelişimi yazımızı okuyabilirsiniz. Obeziteye yatkınlığın olduğu çağımızda, çocuğunuzun fazla kilolu olması da sizi endişelendiriyor olabilir.

14 aylık çocuğa neler öğretilir?

Elleriyle tutunarak yerden kalkabilir. Elindeki bir cismi fırlatıp atabilir. Etrafındaki insanları taklit eder. Kavrayabileceği boyuttaki oyuncakları elleri ile toplayıp oyuncak kutusuna koyabilir.

14 aylık bebekle ne oynanır?

1,2,3 ayıcık bal ve mamayı hapur hupur yemişler. ( parmaklar sayılır, yemek yeme hareketi yapılır.) *Bebeğinizin karşısına geçerek 14. Ay Q Bebek parmak oyununu el hareketlerini kullanarak söyleyin. Yapmış olduğunuz el hareketlerini yapması için onu teşvik edin.

14 aylık bir bebek neler yapabilir?

14 aylık bebek, ayakkabılarını ve çoraplarını kendi başına çıkarabilir. Bebek arabasında giderken ansızın sadece tek ayağında ayakkabı veya çorap olduğunu fark ederseniz şaşırmayın! İki küpü üst üste getirerek kule yapabilir. Bebeğiniz artık anlaşılır 2-3 kelime söylüyor olabilir.

14 aylık bebek kaç kelime söyler?

Konuşabildikleri kelime sayısı hızla artar. Yaklaşık 4-8 kelime konuşabilir. Net bir şekilde anne ve baba diyebilir.

14 15 aylık bebek neler yapar?

15 Aylık Bebek Neler Yapar?

 • 15 Aylık Bebeğin Motor Gelişimi. İyi bir şekilde yürüyebilir. Koşmaya çalışabilir.
 • 15 Aylık Bebeğin Dil Gelişimi. 1-2 kelime kullanabilir. Kullandığı kelimelerin anlamlarını bilir.
 • 15 Aylık Bebek Sosyal Gelişimi. Oyuncak bebeğini besleyebilir. İstediği bir şeyi parmağı ile işaret edebilir.
 • You might be interested:  Istanbul Bebek Nereye Bağlı?

  14 aylık bebek ne zaman konuşur?

  4-6 ay aralığında tek heceleri söylemeye başlayan bebeklerin heceleri çıkarma süreçleri 8 aya kadar uzayabilir. 8-10 ay aralığında bebekler kendilerine özgü bir dil geliştirmeye başlar. 10-12 ay aralığında spesifik olmayan anne- baba kelimeleri çıkmaya başlarken, 12-14. aylarda insan seslerini taklit etme ve spesifik

  14 aylık bir bebek kaç kilo olmalı?

  14 aylık bir kız bebek kilosu 9,4 kilo, 14 aylık erkek bebek kilosu ise 10 kilodur. 14 aylık kız bebek boyu 76,4 santim ve 14 aylık erkek bebek boyu 78 santimdir.

  14 aylık bebek nasıl beslenmeli?

  14 aylık bebeğin beslenmesi ile ilgili olarak gün içerisinde ortalama 6-7 öğün yemek yiyebildikleri belirtilir. Bebeğinin alması gereken besin miktarları 1 yemek kaşığı lor peyniri, 1 elma, bir küçük kase bal kabağı çorbası, 1 küçük muz, 2 ızgara köfte gece yatarken bir çay bardağı süt olabilir.

  1 yaşındaki Bebegimle nasıl vakit geçirebilirim?

  1 Yaş Bebekler için Evde Etkinlik Önerileri

  1. Yastık- Minder Çadırı
  2. Renkli Şişeler.
  3. Hayvan Sesi Taklidi.
  4. İç İçe Geçmeli Kaplar.
  5. Balık Tutmaca.
  6. Renkli Tablo.
  7. Oyuncak Kurtarmaca.

  14 aylık bebek neden yürümez?

  Kas hastalıkları, metabolik hastalıklar, beyin felci, enfeksiyon, prematüre doğum gibi sorunlar genellikle yalnızca kaba motor gelişimini değil, diğer gelişim alanlarını da etkileyebilir. Yürümenin gecikmesi ile birlikte diğer gelişim alanlarına da bakılmalıdır.

  Bebeklere en çok ne kilo aldırır?

  Tatlı Patates: Bebeklerin kilo alması için tercih edilen en önemli besinlerden birisi de tatlı patatestir. Tatlı patatesin 100 gramında 90 kalori bulunur. Yumurta: Bebeğe kilo aldırmanın en doğal yolları arasında yer alır. Bu nedenle de kahvaltılarında sıkça yumurtaya yer verilir.

  15 aylık bebek kaç kelime söyler?

  15 Aylık Bebeklerde Sosyal ve Bilişsel Gelişim

  You might be interested:  3 Aylık Bebek Biberonu Nasıl Olmalı?

  Dil ve konuşma becerileri ise hızla ilerler. Ortalama 4 ve ya 6 kelime söyleyebilen bebekler bu dönem öğrenmeye çok açıklardır.

  1 buçuk yaşındaki bebek kaç kelime konuşur?

  Bir buçuk yaşına gelen bebeğin dil becerileri aşağıdaki gibidir. – 3 kelime kullanır.

  14 aylık bebek kaç yaşında olur?

  14 aylık bebeğin, yaşı kadar yiyebilir. Yani 14. ayı 1 yıl 2 aya denk düşen bebeğin, 1 yaşında olduğu için öğünündeki her şeyden en az birer çorba kaşığı yemeli. Gün içinde 3 ana öğün ve 2 ara öğün onun için yeterli.