4 Aylık Bebek Oyuncakları Nasıl Olmalı?

4 aylık bir bebeğe daha karmaşık renkli oyuncaklar, çıngıraklar, dişlikler, yumuşak toplar, üç boyutlu kitaplar, sesli kitaplar, minik parmak kuklaları, el ve ayak kuklaları alınabilir.
4 aylık bebek oyuncakları daima onun dikkatini çekecek oyuncaklar olmalıdır. Diş kaşıyıcılar, kolay temizleyebileceğiniz sivri olmayan oyuncaklar, çıngıraklar bebeğinizin hoşuna gidebilecek oyuncaklardır.

4 aylık bebekle hangi aktiviteler yapılır?

4 aylık bebek ile yapılacak aktiviteler;

 • Bebeği oyun halısına yüz üstü yatırın.
 • Bebeği kucağınıza oturttuğunuzda eline oyuncak verin.
 • 4 aylık bebek için beyin geliştirici aktiviteler de oldukça önemlidir.
 • Birlikte oynadığınız bir oyuncağı yere düşürün ve şaşırmış gibi yapın, “oyuncak nerede?” diye sorun.
 • 4 aylık bebeğin ilgisini ne çeker?

  4 Aylık Bebeğin Zeka Gelişimi

  Bebek bu ayda hareket halindeki nesne ve insanları uzun süre izleyebilir ve takip edebilir. Etrafındaki sesler hala ilgi çekicidir. Sesin geldiği yöne doğru başını çevirir ve kaynağını arar. Algılayabildiği görüntü ve sesler artmıştır bu nedenle daha fazla şey öğrenmeye başlar.

  4 aylık bebek nasıl vakit geçirilir?

  4 aylık bebeğiniz için aktiviteler

  1. Bir oyuncak verin. Çıngıraklı veya farklı sesler çıkaran bir oyuncak verin ve tuttuğu zamanki tepkisini izleyin.
  2. Oyun oynayın. Köpükler, bebekler için büyüleyicidir.
  3. Bir oyun buluşması ayarlayın. Yaklaşık aynı yaşlarda bebekleri olan birkaç anne arkadaşınızı neden davet etmiyorsunuz?
  You might be interested:  2 Aylık Bebek Nasıl Yatırılmalı?

  Bebekler hangi ayda hangi oyuncakla oynar?

  3-5 ay içerisinde en uygun oyuncak çıngırak olup, 4.aydan sonra kavraması da artar. Yumuşak, ses çıkaran, müzikli oyuncaklar da tercih edilebilir. Bu dönemde her oyuncağı ağzına götüreceğinden sert veya sivri köşeli oyuncaklar olmamalıdır.

  4 aylık bebek hangi oyunları oynar?

  Bu dönemde çıngırak gibi sesli oyuncaklar bebeklerin ilgisini çeker. Oyuncağını kendisi tutabilen, bir elinden diğerine aktarmaya başlayan bebekler için sesli, hışırtılı oyuncaklar idealdir. – 4 aylık bebek oyuncakları arasında yumuşak bebek kitapları da yer alır.

  4 aylık bebek oturursa ne olur?

  4. ayda çoğu bebeğin fiziksel gelişimi destekle oturabileceği bir seviyeye ulaşmış, gerekli kasları kuvvetlenmiş olur.

  4 aylık bebeğe ne öğretilir?

  Kollarıyla vücudunu destekleyerek göğsünü yerden kaldırabilir. Bu dönemde kırılmayan, küçük parçalar içermeyen yumuşak oyuncaklar tercih edilmelidir. Çok yüksek seviyede ses çıkaran oyuncaklar, onu korkutabilir. Bebeğin her şeyi ağzına götürdüğü göz önünde bulundurularak kolay temizlenen oyuncaklar tercih edilebilir.

  4 aylık bebek nelere tepki verir?

  Bu dönemde bebeğiniz mimik ve mırıldanmalarla sizinle iletişim kurar. Neşeli ya da öfkeli seslere farklı tepkiler verir. Mutlu olduğunda daha çok ses çıkarabilir. 4 aylık bebek memnuniyetsizliğini ağlayarak göstermeye başlar.

  4 aylık bebek döner mi?

  Bebekler ne zaman döner diye merak ederseniz size öncelikle 2 ay civarı yan yatırıldıklarında bebeklerin sırt üstü dönebileceğini söyleyebiliriz. 4 ay civarı ise sırt üstü yatan bebekler yan dönebilirler. Bu evrelerde oturmaya hazırlanan bebeğin karın ve boyun kaslarının güçlenmesi çok önemlidir.

  4 aylık bebek kilosu ne kadar olmalı?

  4 aylık bebek kilosu kız bebeklerde ortalama 6 kilo, erkek bebeklerde 6,5 kilo iken, 4 aylık bebek boyu kız bebekler için ortalama 61 santim, erkek bebekler için 63 santimdir.

  4 aylık bebek mama sandalyesine oturabilir mi?

  BEBEKLER MAMA SANDALYESİNE NE ZAMAN OTURUR? Bebekler ilk altı ay anne sütü ile beslendiğinden mama sandalyesine ihtiyaçları yoktur. Ancak 6.aydan sonra ek gıdaya geçildiği için bebekler mama sandalyesine bu zamanlarda oturabilir.

  You might be interested:  Bebek Parası Ne Kadar?

  Bebekler ne zamana kadar ellerini yumruk yapar?

  2 aylık bebek gelişimi

  İkinci ayını tamamlayan bebekler artık bazı ağlama dışında bazı sesler çıkarmaya başlar. Elleri yumruk şeklinden çıkar ve elini ağzına götürme davranış başlar.

  2 aylık bebek oyuncak tutabilir mi?

  2 aylık dönemde bebeğiniz renkli nesneleri izleyebilir. Hareket eden bir cismi gözleriyle takip edebilir ve bu cisimlere daha iyi odaklanır. Bu dönemde bebeğinizin eline bir şey verdiğinizde tutmaya çalışacaktır. Bu nedenle 2 aylık bebek gelişimi döneminde bebeğinize avuçlayabileceği yumuşak oyuncaklar verebilirsiniz.

  1 aylik bebek neyle oynar?

  1 aylık bebek oyuncakları

  Mesela bir parmağını bebeğinin gözleri etrafında gezdirerek takip etmesini sağlayabilirsin. Bu aşamadan sonra yatağında uzandığı süreci keyifle geçirmesi için ona alabileceğin maksimum oyuncak, bir bebek dönencesi olabilir. Daha farklı oyuncaklar almak için bir süre daha beklemen lazım annesi!