9 Aylık Bebek Kilosu Ne Olmalı?

Bebeğin kilosu ne kadar olmalı? Doğumdan sonra 40 haftasını doldurmuş bebeğin (9 aylık) 3 – 3.600 gram ağırlığında, boyunun ise 48 ila 52 cm arasında olması beklenir. Doğumdan sonraki ilk üç – dört gün, bebek doğum ağırlığının %6-10’nu yani 180-300 gramını kaybeder.
Bebeğin iki elinden tutup yürütmek bebeğin yürümeye başlamasına yardımcı olur. Bebeğin ince motor becerileri de gelişmeye devam eder. 9 aylık bebek küçük objeleri ve yemek parçalarını iki parmağıyla tutabilir. 9 aylık bebek kilosu kız bebeklerde ortalama 8,6 kilodur, 9 aylık erkek bebek kilosu ise 9 kilo civarındadır.

9 aylık bebekte boy ve kilo kaç olmalı?

9 aylık bir bebeğin kilosu ve boyu; doğum haftası, cinsiyeti, beslenmesi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte 9 aylık bir kız bebeğin kilosu ortalama 8,5 kilogram ve boyu ortalama 71 santimdir. 9 aylık erkek bebeğin kilosu ise ortalama 9,5 kilogram ve boyu da ortalama 73 santimdir.

9 aylık bebek 8 kilo normal mi?

İşte, tüm detaylar. Dokuz aylık kız bebeklerin kilosu, 6.400 gr. ortalama ila kilo 8600 gr. 8600 gr. üst sınırının 10. 800 arasında olması gerekirken, erkek bebeklerin kilosu ise, 6500 gr. ortalama ila 9000 gr. arasında ya da üst sınır olarak da 11.300 gr. olmalıdır.

You might be interested:  Anne Karnındaki Bebek Nasıl Düşer?

9 aylık bebeğin boyu ne kadar olmalı?

Boyları ise ortalama 70 cm olması gerekiyor. Baş çevresi ise kız çocukları için 43,8 cm olurken, erkekler içinse 45 cm olması önemlidir. Bu değerler 9 aylık bir bebek için ortalama olarak öne çıkıyor. Böyle bir ortalama bebeğin 9 ay itibarıyla sağlıklı bir gelişim süreci yaşadığını göstermektedir.

9 aylık bebek günde kaç öğün yemek yemeli?

9-11 aylık bir bebeğe bu dönemde anne sütüne ek olarak 3 ana öğün ve 1-2 ara öğün verilmelidir. Bebek öğün aralarında ve sonrasında her istediğinde emzirilmeye devam edilmelidir. Bebeğinize bir öğünde vereceğiniz toplam ek besin miktarı 1-1,5 çay bardağı (125-190 ml) kadar olmalıdır.

9 aylık kız bebek boyu kac olmali?

9 aylık bebek kaç cm olur? diyen ebeveynlere bebeğin cinsiyetine göre cevap verilebilir. 9 aylık erkek bebeklerde boy uzunluğu ortalama 72 cm, kız bebeklerde ise 70.1 cm’dir.

9 aylık bebek ayda kaç kilo alır?

2) 0-12 ay tartı alımı

Yaşamın ilk yılında ortalama kilo alımı şöyledir: 1-2-3 ay: 750 gr/ay, 4-5-6 ay: 600 gr/ay, 7-8-9 ay: 450 gr/ay, 10-11-12 ay: 200 gr/ay. Bebek bir yılını tamamladığında, doğum kilosunun yaklaşık 3 katına çıkar.

8 9 aylık bebek neler yapar?

9 Aylık Bebek Neler Yapar?

 • Kendi başına emekleyebilir.
 • Bir yere tutunarak ayakta durmaya başlayabilir.
 • Yüzüstü pozisyondan oturur duruma geçebilir.
 • Uzaktaki bir oyuncağı yakalamaya çalışabilir.
 • El oyunları oynayabilir, ellerini çırpabilir.
 • Ulaşmak istediği şeyler için çeşitli yollar deneyebilir.
 • 9 aylık bebeğe ne öğretilir?

  Bu dönemde bebekler kendilerine söylenen birçok şeyi anlayabilirler. Bunun için bu dönemde bebekle sürekli konuşmak dil gelişimi açısından iyi olacaktır. Bebeklere 9 aylıkken nesnelerin isimlerinin öğretilmesi gelişimi için son derece önemlidir.

  9 aylık bebek kaç kelime konuşur?

  Bir sesli, bir sessiz harften oluşan basit heceler arka arkaya dizilerek konuşma dönemidir; mama, baba, dede gibi… İlk gerçek sözcükler bunlarmış gibi görünse de çoğu çocuk ilk kelimelerini 9-14 ay arasında öğrenir. Bu aylarda günde 8-10 kelime öğrenir, kelime haznesi çok genişler, iki kelimeli basit cümleler başlar.

  You might be interested:  4 Aylık Bebek Gaz Sancısı Nasıl Giderilir?

  9 aylık bebek neden oturmaz?

  Desteksiz oturma bebeklerin önemli bir gelişim basamağıdır. Tabi her bebeğin motor gelişimi farklı olsa da bebeğiniz 9. aya yaklaşırken hala desteksiz oturamıyorsa motor gelişimi gecikmiş olabilir. O nedenle bebeğinizin oturmasını destekleyecek şekilde pratik yaptırmanız önemlidir.

  6 9 aylık bebek kaç cm?

  9 aylık kız bebeklerde boy; altı sınır; 62 cm., ortalama boy 69 cm., üst sınır; 76 cm’dir. 9 aylık erkek bebeklerde ise boy; altı sınır; 64 cm, ortalama boy 71 cm., üst sınır; 77.5 cm’dir.

  9 aylık bebek gece ne yemeli?

  Bebeklerde Gece Beslenmesi

  Bebeğinizi uyutmadan önce onu anne sütü ile besleyebilirsiniz. Gece acıktığı zaman da anne sütü içirerek rahat bir uyku uyumasına yardımcı olabilirsiniz. * Bebeğiniz için ilk 6 ay en uygun besin anne sütüdür. 6. ayından sonra anne sütüne ek olarak ek gıda ile besleyebilirsiniz.

  9 aylık bebek akşam ne yemeli?

  Akşam ise; bebeğiniz için yapacağınız hafif bir çorba ideal olacaktır. Gece, muhakkak anne sütünü ya da devam sütünü vermeyi ihmal etmeyin. Listenizi bebeğinizin ihtiyaçlarına göre belirlemeniz tavsiye edilir. Ürünlerin dengeli dağılmasına ve sağlıklı olmasına da dikkat etmek gerekir.

  9 aylık bebek gece kaç saatte bir beslenmeli?

  Genellikle ilk 3 ayda 2-3 saat ara ile emerler. 3-4. aylarda geceleri 2-3 kez, 5-6. ayda 1-2 kez, 7-9. ayda 1 kez, 10-12. ayda bazen 1 kez emerler, 12. aydan sonra genellikle geceleri emmezler.