Aferin Bebek Şurubu Ne Için Kullanılır?

Aferin, soğuk algınlığı, öksürük, nezle gibi sorunların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Hapşırma, burun ve boğazda kaşıntı gibi alerjik reaksiyonları da dindirebilir. Reçete edilen dozda kullanılması gerekir. Uyku hali, baş ağrısı, bulantı-kusma ve kabızlık gibi hafif yan etkiler görülebilir.
Aferin Pediatrik Şurup A-ferin Pediatrik Şurup (aferin pediyatrik şurup), soğuk algınlığı ve grip gibi viral üst solunum yolu enfeksiyonları nın varlığında ateş düşürücü ve grip semptomlarının hafifletilmesi amacıyla kullanılır. A-ferin Pediatrik Şurubun 2 yaş altında doktor reçetesi olmadan kullanılması önerilmez.

Aferin kaç yaş için?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. 6-12 yaş arası kullanımı önerilmemektedir. Günde 4 dozdan fazla kullanmayınız. A-FERİN PLUS pediatrik ‘i 5 günden uzun süreli kullanmayınız.

Aferin çocuklarda ne ise yarar?

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.

Bebeklerde aferin ve Calpol birlikte verilir mi?

Asla dönüşümlü ilacı kullanmayın.

Aferin bebeklere verilir mi?

Şurup prospektüsüne göre şurubun 2 yaş ve altı bebeklerde kullanımı uygun değildir.

Çocuklarda Aferin nasıl kullanılır?

A-FERİN pediatrik ‘i 5 günden uzun süreli kullanmayınız. Uygulama yolu ve metodu: A-FERİN pediatrik ağız yoluyla kullanılır. A-FERİN pediatrik’i yemeklerden önce veya yemeklerden sonra kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Bebek Emzirme Yastığı Nasıl Yapılır?

Aferin kapsül hap kaç yaş için?

Çocuklarda kullanımı: A-FERİN kapsül, içerisindeki kodein nedeniyle doktor tavsiyesi olmadan 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. 12-18 yaş arası çocuklarda kodein, gün içinde dörde bölünerek altışar saatten az ara ile 240 mg’ı aşmayacak şekilde alınabilir.

Calpol ile aferin kaç saat arayla verilir?

Özellikle Calpol “bebek ve çocuklar için” yaş aralığı dozlarında her doz arasında 6 saat veya daha uzun bir aralık olması tavsiye edilir. 24 saat içinde 4 dozdan fazla vermeyiniz.

Calpol aferin arası kaç saat olmalı?

doz aralıkları 6-8 saat olmalıdır. Günde 3 dozdan fazla verilmez.

Calpol ile hangi ilaç dönüşümlü verilir?

Yan etkileri nelerdir? 38 ve üzeri yüksek ateşte 4 saatte bir Dolven verilebilir. Ancak ateş yine de düşmüyorsa araya parasetamol (Calpol) ile girilebilir. Her iki şurup da dönüşümlü olarak 4 saat arayla kullanılabilir.

1 yaş bebeğe aferin şurup verilir mi?

3 ay-1 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/4 ölçek (1.25 mL) 1-2 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/2 ölçek (2.5 mL) 2-6 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1 ölçek (5 mL) 6-12 yaş : Günde 4-6 saat ara ile 2 ölçek (10 mL) Hekim tavsiyesi olmadan günde 6 defadan fazla kullanılmamalıdır. 3 yaşının altındaki çocuklarda hekim kontrolünde

Grip olan bebeğe hangi şurup verilir?

Nezle ile beraber görülen öksürüğün evde tedavisi için, 1 yaşından büyük çocuklara 1-2 tatlı kaşığı ballı limon, 4 yaşından büyük çocuklara ise boğaz pastilleri verilebilir. Ayrıca doktor kontrolünde, içerisinde dextrometorphan adlı aktif madde olan bir öksürük şurubu da kullanılabilir.

Aferin şurup uyku yapar mı?

Kapsül, şurup ve toz formları vardır. Sadece üst solunum yolu rahatsızlıklarına bağlı şikâyetler için kısa süreli kullanılır. AFERİN İLACI UYKU YAPAR MI? Aferin’in etkin maddelerinden parasetamol bazı kişilerde baş dönmesine ve uykulu hissetmeye neden olabilir.