Anne Karnında Bebek Gelişimi Için Ne Yapılmalı?

Anne karnında bebeğin gelişimi ilerledikçe daha fazla gıdaya ihtiyaç duyduğundan anne adayı diyetine yüksek enerji kaynağı olan fındık, kırmızı et, omega 3 açısından zengin balıklar eklemelidir. Akciğer gelişimi bu ay içinde kontrol edilecek olan bebeğe ihtiyaç halinde streoid ilaçlar verilerek akciğer gelişimi hızlandırılabilir.

Bir anne karnındaki bebeği uyarıp hareketlendirir.?

Baharatlı şeyler yemek anne karnındaki bebeği uyarıp hareketlendirebilir. Baharatlı şeyler tüketmek bebek tarafından tüketilen amniyotik sıvıya ulaşarak onu içinizde daha hareketli hale getirir. Jinekoloğunuza danıştıktan sonra yapmayı düşünmelisiniz çünkü her kadın baharatlı besinleri iyi bir şekilde idare edecek bir vücuda sahip değildir.

Hangi haftalar anne karnındaki gelişimi takip eder?

Her şey bebeğin anne karnındaki gelişimini hafta hafta, ay ay takip etmekle başlar ve sonra sonsuz bir öğrenme döngüsü içine girilir. Çünkü annelik bir yolculuktur ve bu yolculuk boyunca en önemli eylemlerin başında öğrenmek gelir.

Hangi haftalar anne karnındaki gelişimi gösterir?

Bu öğrenme sürecine en doğru bilgilerle başlamanız için burada bebeğin anne karnındaki gelişimini aylara göre ele alacağız. Teknik olarak henüz hamile olduğunuzu bilmiyorsunuz. Sadece sabah bulantıları ve bazı yiyeceklerle kokulara karşı hassasiyetiniz var. Karnınızda ise plasenta oluşmuş durumda.