Bebek Arabası Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce arabasında bebeğin rahat bir şekilde oturması ve konforu önceliğiniz olmalıdır. Bunun için oturma bölümünün kalınlığı, sırtının yasladığı bölümün çeşitli seviyelerde rahat bir şekilde katlanabilir ve ayarlanabilir olması gerekir. Ön tepsisinin olması ve rahat çıkarılıp takılması gerekir.

Bebek arabası alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Bebek arabası alırken nelere dikkat edilmeli

 1. Hafif olsun. İlk günler en ağır puseti bile itmek kolay, ne de olsa bebeğin ağırlığı kuş kadar.
 2. Dengeli olsun.
 3. Kolay sürülsün.
 4. Kolay tutulsun.
 5. Kolay katlansın.
 6. Arabanız varsa, bagaja kolay sığsın.
 7. Kumaşı kolay takılıp çıkarılsın.
 8. Sepeti büyük ve kolay erişilebilir olsun.

Bebekler ne zaman bebek arabasına biner?

Bebek arabaları bebekler 3 yaşına geldikten sonra rahatlıkla kullanılabilir. Ancak daha erken dönemlerde de baston tipi bebek arabasına geçiş yapabilirsiniz. Bu noktada önemli bir unsura değinmek gerekiyor. Travel sistem bebek arabaları genellikle 5 noktadan emniyet kemeri ile bağlanabilir.

Bebek arabasında hangi markayı tavsiye edersiniz?

En İyi Bebek Arabası Listesi

Sıra Model neoldu Puanı
1 Kraft Time X 10/9,9
2 Mima Zigi 10/9,8
3 Quinny Zapp Flex 10/9,6
4 Maxi-Cosi Gia 10/9,8
You might be interested:  3 Aylık Bebek Ne Yapar?

Cabin bebek arabası nedir?

Kraft Cabin Bebek Arabası Özellikleri; Katlandıktan sonraki ebatları uçakta el bagajı olarak kabul edilen ölçülerdedir. Kompakt tasarımı sayesinde katlandığında az yer kaplar ve çok rahat taşınır. Doğumdan itibaren kullanılabilir. Alüminyum gövdesi vardır.

Bebek arabasına ne zaman oturur?

Bebekten bebeğe değişse de genel olarak baktığımızda, doğumdan ortalama 3 ay sonra bebekler ilk defa oturtulmaya başlanır.

EN 1888 nedir?

EN “European Norm” (Avrupa Standardının) kısaltılmış halidir. 1888 ise bebek arabalarının genel kodudur. Bu standart ülkemizde TSEN 1888 koduyla uygulanmaktadır. TSEN 1888 standardı bebek arabalarının Avrupa standartlarına uygun olarak üretildiğini ve bebeklerin güvenliğinin sağlandığını gösteren bir belgedir.

Yeni doğan bebek bebek arabasına binebilir mi?

Doğumdan İtibaren Kullanılabilir Olması:

Bunun için yeni doğan bebeğinizi rahatlıkla taşıyabilecek, onun hassas vücuduna uygun, tamamen yatık pozisyona getirilebilen ya da ana kucağı monte edilebilen bebek arabalarını tercih etmeniz gerekir.

Bebek arabası kaç yaşına kadar kullanılır?

Bebeğin doğumundan 15 kilograma kadar (yaklaşık 3 yaşına kadar) konforlu ve güvenli bir seyahat fırsatı sunan travel sistem bebek arabalarının, bebeğinizin gelişimi ve yaşına göre dönüştürülebilmesi olması kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanan bir özelliktir.

Baston bebek arabası kaç aydan itibaren kullanılır?

Baston bebek arabasına ne zaman geçilir diye düşünüyorsanız hem doğumdan itibaren hem de altıncı aydan itibaren kullanıma uygun baston puset modelleri bulunmaktadır. Bebeğinizin gelişimine göre doğum sonrasında ya da 1 yaşından sonra farklı zamanlarda ihtiyaçlarınıza göre kullanıma başlayabilirsiniz.

Bebek arabalarında en iyi marka hangisi?

En İyi 11 Travel Sistem Bebek Arabası

 • Yoyko Bebek Arabası
 • Casual Cadillac Air Bebek Arabası
 • Canyon Bebek Arabası
 • Wellgro Bebek Arabası
 • Kraft Travel Sistem Bebek Arabası
 • Chicco Travel Sistem Bebek Arabası
 • Mima Xari Bebek Arabası
 • Maxi Cosi Travel Sistem Bebek Arabası
 • You might be interested:  Bebek Irmiği Nasıl Yapılır?

  En iyi Puset hangisi?

  En iyi bebek puseti listemizde bulunan Maxi-Cosi Pebble, aktif germe sistemi sayesinde tam güvenlik sağlıyor. Yine aynı şekilde koruyucu pedleriyle konfor ve güvenlik kazandıran ürün, makinede yıkanabiliyor olması sebebiyle kullanıcısına kolaylık sağlıyor.

  Doona bebek arabası kaç yasina kadar kullanılır?

  Tavsiye edilen kullanım ömrünü bulmak için lütfen Doona Bebek Arabası altındaki çıkartmaya bakın. Simple parenting üretim tarihinden itibaren 6 yıl sonra ürünü kullanmayı bırakmanızı önermektedir.

  Kabin boy bebek arabası uçağa alınır mı?

  Bebek arabasını kabin içinde taşıyabilir miyim? Bebek arabanızı sadece kayıtlı bagaj olarak kargo bölümünde taşıyabilirsiniz. Bu yüzden bebek arabanızı uçağın kapısına kadar getirebilir ve uçağa geçiş sırasında görevlilere teslim edebilirsiniz. Bebek arabasından ayrılmış puseti kabin içerisine alabilirsiniz.

  Yeni doğan bebek Pusete nasıl konulur?

  Bebeğiniz eğer çok küçük değilse sırtına destek olması için battaniye kullanılmamalıdır. Bebeği yatırdıktan sonra bacak arasından, belden ve omuzdan emniyet kemerlerini geçirin. Emniyet kemerlerini önden birleştirin ve çıkmayacağından emin olun. Ana kucağı kullanımı için tutma kulpunu taşıma pozisyonunda olsun.

  Baston bebek arabası ne işe yarar?

  Baston bebek arabasının en önemli özelliği, hafif olması. Özellikle bebeğin büyüdüğünde ve ağırlığı arttığında bu özellik daha da önemli olacak. Kolaylıkla kapanıp açılabilmesi ve rahatlıkla taşınabilmesi sayesinde kullanımı pratik.