Bebek Bakım Örtüsü Ne Işe Yarar?

Eskiden alt açma bezi yerine bebek battaniyeleri kullanılırdı ancak şimdi tek kullanımlık alt açma bezleri annelerin evde ya da dışarıda fark etmeksizin bebeğinin altını güvenli ve hijyenik bir ortamda değiştirmesine olanak sağlıyor.
Bebek Bakım Örtüsü Ne İşe Yarar ‘Bebek bakım örtüsü ne işe yarar, niçin tercih ediilir?’ sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.Annelerin çocuklarını daha iyi bir şekilde yetiştirebilmesi ve bakabilmesi için, bebek bakım örtüsü çeşitleri hazırlamaya devam ediyoruz.

Bebek alt açma bezi yıkanır mı?

Alt açma ürünleri hem yıkanabilir hem de tek kullanımlık formda üretilir. Yıkanabilir ve tek kullanımlık bebek alt açma örtüsü fiyatları farklılık gösterir.

Sleepy bebek bakım örtüsü nedir?

60X90cm ebatlarıyla muadillerine göre en büyük bakım örtüsü olan Sleepy’nin sıvı geçirmez arka yüzeyi sayesinde seyahatte, misafirlikte, piknikte, bebek bakım odalarında ve bez bırakma döneminde bebeğinizin yatağının altına sererek yatak koruyucu olarak kullanabilirisniz.

Alt açma bezi gerekli mi?

Alt Açma Setleri

Bebekler tuvalet ihtiyaçlarını belli bir yaşa kadar yapamazlar. Tuvalet eğitimi alana kadar ebeveynlerin bebek bezi kullanması gerekmektedir. Bu bezler ebeveynlerin en önemli yardımcıları arasında yer almaktadır. Bebekler tuvaletini yaptığı anda bu bezlerin değiştirilmesi gerekir.

Alt açma bezi nedir?

Bebek Alt Açma Örtüsü çeşitleri genellikle emici dokuya sahiptir. Bez değiştirirken yaşanacak kazalarda etrafın temiz kalmasını sağlayan bu özelliği, bebeğin yatağını temiz tutması için de kullanmanız mümkün. Güçlü emici yüzeye sahip alt açma örtülerini bebeğinizin yatağına serebilirsiniz.

Bebeğin altı nasıl temizlenir?

Temizlik sırasında bebeğin bacakları hafifçe kaldırılıp açıldıktan sonra, ıslak pamuk ile genital bölgenin üstünden başlanarak, aşağıda bulunan anüs bölgesine doğru yavaşça silinmeli ve bir daha kullanılmamak üzere atılmalıdır.

You might be interested:  Oyuncak Bebek Saçı Nasıl Açılır?

Yeni doğan bebeğin altı nasıl değiştirilir?

Bebeğinizin altındaki bezinin yapışkanlarını açın. Bebeğinizin ayak bileklerini tek elinizle hafifçe tutun ve popsunu hafifçe havaya kaldırın. Bezi üst kısmından tutarak aşağıya doğru çekin. Bebeğinizin poposunu yavaşça yere bırakın.