Bebek Eteği Nasıl Örülür?

Kolay Bebek Etek Örgü Modelleri Yapımı Kat sayısını istediğiniz gibi artırabilir, azaltabilirsiniz. Her kat için farklı bir renk kullanıyoruz. Ama dilerseniz tek renk de örebilirsiniz. Kat vermek istediğiniz yerlere gelince trabzanları arka ilmeğe batarak örüyorsunuz. Ördüğümüz ebatlar 3-4 yaş için uygun.

Bebek eteği kaç ilmek başlanır?

1) 120 ilmek ile başlanır. 1 ters, 1 düz olarak çift kat lastik örgü yapılır. Çift kat lastik örgüde düz ilmekler örülür, ters ilmekler örülmeden alınır. Her iki yönde de aynı işlem uygulanır.

Örgü etek kaç ilmekle başlanır?

30 cm misinalı şiş ile kemer kısmından başlanır. 1) 120 ilmek başlanır. 17 sıra 1 ters, 1 düz lastik örgü örülür.

Kloş etek nasıl örülür?

Kız çocuklarımızın severek kullanacakları kloş güzel bir model Malzemeler: Saks mavi alize baby best ip 4 numara şiş Düğme Yapılışı: Eteğimizi alt kısmından başlayıp yukarıya doğru tek parça olarak öreceğiz. 180 ilmek başlayıp 4 diş haraşo örelim. Sonra örgünün ön yüzünde düz, arka yüzünde ters olarak örelim.

5 yaş örgü etek kaç ilmekle başlanır?

Yani arkaya 130 ilmekle başlanırken, önlere 20 ilmek eksik olarak 110 ilmekle başlanır. Her iki taraftan 1 er ilmek eksiltmeler ile 88 ilmek kalana kadar örülür. Etek iki kenardan dikilir, ön lastiğin olduğu yere 4 tane düğme dikilip beline lastik geçirilir.

5 yaş etek kaç ilmek başlanır?

Malzemeler: Pembe bebe yünü Turkuaz bebe yünü Beyaz bebe yünü Sarı bebe yünü 3.5 numara şiş Beli için lastik Yapılışı: Eteğimizi tek parça olarak alt kısmından başlayıp yukarıya doğru öreceğiz. Pembe ipimizle 207 ilmek başlayıp 3 diş haraşo örelim.

You might be interested:  Bebek Maması Yapildiktan Sonra Ne Kadar Bekler?

Tutu etek için kaç metre tül gerekir?

Tülün boy ölçüsünü, çocuğun belinden diz kapağına kadar olan bölüm kaç cm. ise onu ikiyle çarparak elde edin. Diyelimki 1 yaşındaki kızınızın belinden diz kapağına kadar olan ölçüsü 20 cm. Kullanacağınız tülün boyu 40 cm. olmalı. Örnekteki eteği yaptığım çocuk 3.5 yaşında, belinden diz kapağına kadar olan bölüm 35 cm.

Kloş kumaş nasıl olur?

Peki, kloş etek nedir? Kloş etek, verev kumaştan dikilen, alt yanı çan biçiminde genişleyen etek türüdür. Kumaşın tam veya yarım daire formunda kesilmesiyle elde edilir. Tam kloş etek, bol, kendinden dökümlü; yarım daire kloş etek ise ne dar ne de boldur.

Kloş etek kışlık mı?

Kendi giyim tarzınıza ayak uydurabilecek bir kloş etek modeline uygun seçeceğiniz kontrast renkli üstlerle, hem yaz hem de kış aylarında kusursuz ve çekici kombinler elde edebilirsiniz.