Bebek Karnına Masaj Nasıl Yapılır?

Öncelikle karın masajı bebeği sakinleştirmenin yani sıra gaz sancıları ve kabızlığa da iyi gelir. Bebek karnından bacağına doğru sıvazlanır. Bebeğin bacakları havaya kaldırılır, dizleri bükülerek hafifçe karnına doğru bastırılır. Parmak ucuyla bebeğin karnında soldan sağa hafifçe hareketler yapılır.
Bebek karnına masaj nasıl yapılır? Bebeklerde Karın Masajı genelde su çarkı denilen eğlenceli bir teknikle başlamayı tercih edebilirsiniz. Ellerinizi kendinize doğru bebeğinizin karnından kum çeker gibi bacaklarına doğru hareket ettirirken karın bölgesine hafif baskı uygulayabilirsiniz.

Bebek karın masajı hangi yöne yapılır?

Karın masajı, parmakların ucunu bebeğin göbeğinde soldan sağa doğru yürüterek tamamlanır. Bu hareket bebeğin gazının çıkartılmasına yardımcı olur.

Bebeklere hangi masajlar yapılır?

İçindekiler

 • Bebek gaz masajı Gaz kontrolü!
 • Bebek ayak masajı
 • Bebek bacak masajı
 • Bebek kol masajı
 • Bebek göğüs masajı
 • Bebek sırt masajı
 • Bebek yüz masajı
 • Karın bölgesine masaj nasıl yapılır?

  Sağ elinizle karnınızın etrafını bastırmadan sıvazlayın ve bu işlemi saat yönünde yapın. Karnınızın etrafına parmak uclarınızı kullanarak dairesel hareketler uygulayın. Bu hareketler özellikle şişkinliğe iyi gelecek ve bağırsaklarınızı harekete geçirecektir, hareketi 3 dakika boyunca yapın.

  Gaz çıkarmak için nasıl masaj yapılır?

  Dört parmağınızı da yatay bir şekilde göbeğin üstüne yerleştirin. Doğru nokta, küçük parmağın altında yer alıyor. 2-3 dakika boyunca saat yönünde ve aynı miktarda saat yönünün tersine masaj yapın. Eğer doğru bir şekilde yaparsanız, şişkinlikten kurtulacaksınız.

  You might be interested:  Anne Karnında Bebek Ne Zaman Hareket Eder?

  Gaz masajı hangi yöne yapılır?

  Sol elinizle göbek deliğinin altından saat yönünde göbeğinin üzerine doğru ovarken, diğer elinizle tam tersi olarak göbeğin üzerinden saat yönünde göbek deliğinin altına doğru dairesel hareketlerle ovuyoruz. Bu hareket aynen ayın dünya yörüngesinde dolaşmasına benzetilir.

  Bebeklerde düz kafa masajı nasıl yapılır?

  Bebeklerde Yüz ve Kafa Masajı başlarken parmaklarınızı bebeğinizin alının ortasına ve şakaklarına koyup hafifçe yanaklarına doğru masaj yapabilirsiniz. Daha sonra başparmaklarınız da bebeğinizin göz kapaklarından şakaklarına doğru oval hareketlerle parmağınızı kaydırarak bebeğinize masaj yapabilirsiniz.

  Bebeklere Bacak masajı nasıl yapılır?

  Bebeklere uygulanan bacak masajı, kol masajıyla benzerdir. Bebeğinizin bacaklarını sırasıyla yukarı kaldırarak birbiriyle ters yönde avuç içlerinizle ovalayın ve bacaklardan bebeğinizin kalçalarına kadar bu işleme devam edin. Bebeklerin bacaklarına masaj yaparken ayak masajını en sona bırakmanızı öneririz.

  Yeni doğan bebeğe ne zaman masaj nasıl yapılır?

  Masaj; her gün, bebeğin aç olmadığı, huzurlu ve masaja hazır olduğu zaman diliminde yapılır. En uygun zaman, beslenmeden 1- 1,5 saat son- rasıdır. Masaj yapılacak oda sessiz olmalı ve hava akımı olmamalıdır.

  Karın masajı nedir?

  Göbek bölgesine özellikle bağırsak rahatsızlıklarının tedavisi için yapılan rahatlatıcı ve ağrı hafifletici bir masaj türüdür. Karın masajı sayesinde sindirim sistemi kasları gevşeyerek sindirimin daha kolay olmasını sağlar.

  Masaj Aleti ile göbek erir mi?

  “Yağ hücresi idrarla atılmaz” Bel korseleri, bantları gibi titreşimli aletlerin yağları eritme yönünde bir yararı olmaz.

  Bağırsak masajı nasıl yapılır?

  Karnın üstünde sola doğru devam edin ve karnın sol yanından aşağı kasık bölgesine doğru inin. Saat yönünde sağ kasıktan başlayıp sol kasığa inen ters bir U çizmiş olacaksınız. Bunu günde en az 3 dakika, mümkün 3 kere üçer dakika şeklinde yapmanız bağırsak hareketlerini destekleyecek ve kabızlığı azaltacaktır.

  You might be interested:  Rüyada Bebek Görmek Ne Demek?

  Osurmak için ne yapmak gerekir?

  Özellikle zencefil çayı, nane çayı, papatya çayı, anason çayı, enginar çayı, rezene çayı, dereotu çayı, fesleğen çayı, frenk kimyonu çayı ve kimyon çayı gaz sancısını dindirmek ve gaz atmak için son derece faydalıdır.

  Gaz çıkarmak için hangi egzersizler yapılır?

  Tüm gazı boşaltmadan durmak yok!

  Matınızda emekleme pozisyonu alın. Ellerinizi biraz daha ileri, avuç içleriniz yere bakacak şekilde konumlandırın. Aşağıya doğru bakın ve dirseklerinizi bükmeden yere doğru yavaşça eğilip kalkın. Bu egzersizi 10 kez tekrarlayın.

  Karnımda gaz var nasıl çıkar?

  Nane çayı, midedeki gurultuyu ortadan kaldırır ve sancıdan kurtulmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan mentol sayesinde de sindirim sistemini rahatlatır. Kimyonun tohumunu çiğnendiğinde vücutta biriken gaz daha kolay atılabilir. Bal kabağını tüketmek, gaz birikmesine engel olabilir ve sindirimi rahatlatabilir.