Bebek Kıyafetindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Bebek kıyafetlerindeki lekeler bazen çok inatçı olabiliyor.Ancak lekeler ne kadar inatçı olursa olsun en temel yöntemimiz lekeye en kısa sürede kurumadan müdahale etmektir. Kirli olan kıyafeti içi ılık su dolu bir leğen yada kovaya koyuyoruz.Lekenin çabuk çıkması için suda biraz bekletebiliriz.
Deterjan

 1. Lekeyi ıslatın. Lekeyi soğuk suyla ıslatın ve mümkünse 15 dakika suda bekletin.
 2. Deterjanı uygulayın. Omo Bebek gibi güvenilir bir bebek deterjanı ile lekeyi kaplayın ve kutunun kapağı yardımıyla lekeyi ovun.
 3. Yıkayın. Ardından lekenin üzerindeki deterjanı güzelce durulayın ve kurulayın.

Bebek kıyafetlerinde sarı lekeler nasıl çıkar?

Bebek kıyafetlerindeki sarı lekeleri suyla nemlendirin. Nemli lekenin üzerine mısır nişastası dökün ve üzerini bir başka bezle kapatın. Bir süre ütüledikten sonra sarı lekelerin beyazlaştığını fark edeceksiniz.

Makinada çıkmayan lekeler nasıl çıkar?

İlk adım olarak lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre lekeyi bu şekilde bekletin. İkinci adım olarak temiz bir beze de biraz soda döküp lekeli bölgeyi iyice ovalayın. Son olarak makine de yıkayın, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bebek kıyafetlerinden meyve lekesi nasıl çıkar?

Meyve lekelerinin zor çıktığını biliyoruz, bu yüzden onlara karşı daha sakin davranıyoruz. Çilek eğer pamuklu kumaştaysa suyla kaynatın, leke çıkmazsa oksijenli su ekleyin. Eğer çilek lekesi renkli ve sentetik bir kumaştaysa sabunlu suyla yıkayın. Hala çıkmıyorsa sıcak suyun içine limon sıkıp durulayın.

You might be interested:  Hamilelikte Erkek Bebek Ne Zaman Hareket Eder?

Eski kıyafetlerdeki sarı lekeler nasıl çıkar?

SİRKELİ SU

Karbonat, oksijenli su ve tuz karışımını beyaz kıyafetinizde oluşan sarı lekelerin üzerine sürün. Kıyafetinizi bu şeklide yarım saat bekletin. Daha sonra beyazlarınızı çamaşır makinenizin içine atın. Makineden çıkardığınızda lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Sarı sandık lekesi nasıl çıkar?

Ilık su dolu bir leğenin içine süt koyarak sandık lekesi olan eşyalarınızı 3-4 saat boyunca bu suda bekleterek sandık lekelerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda tuzlu suyun içinde de sandık lekesi olan ürünleri bekleterek lekelerden arındırılmasını sağlayabilirsiniz.

Dolapta sararan renkli kıyafetler nasıl temizlenir?

Çamaşır deterjanı ve oksijenli suyu bir güzel karıştırın. Üzerine sıcak su ilave edin ve kıyafetinizi 30 dakika bekletin. Sonra yıkayın. Mis gibi olacaktır.

Yıkanan çamaşırlarda kalan lekeler nasıl çıkar?

Lekelerin Düşmanı Sirke

Bunun için; lekeli çamaşırınızı bir süre normal suyun altında beklettikten sonra çıkarıp sirkeli suya bastırmanız ve beklemeniz yeterli olacaktır. Sirkenin çamaşırınızın üzerindeki lekeyi hızla temizlediğini kendi gözlerinizle de görebileceksiniz.

Sirke hangi lekeleri çıkarır?

SİRKE, EN İYİ YARDIMCINIZDIR!

Protein lekelerinde sirke kullanılmamalı. Ama diğer lekelerde, özellikle de domates ve koyu renkli meyve lekelerinde sirke en iyi yardımcınızdır. Lekeli kısmı biraz suyun altında tuttuktan sonra giysiyi sirkeli suya yatırın. Lekenin mucizevi şekilde yok olduğunu göreceksiniz.

Lekeleri çıkarmak için ne yapmalı?

Özellikle çay ve kahve lekeleri konusunda etkili olduğu bilinen sodayla leke çıkarmak için, lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre bu şekilde bekletin. Ardından temiz bir beze de bir miktar soda döküp lekeli bölgeyi ovalayın. Lekenin gitgide silikleştiğini göreceksiniz.

Çamaşırdan meyve lekesi nasıl çıkar?

Adım Adım Meyve Lekesi Çıkarma

 1. Meyve Parçalarını ve Fazla Sıvıyı Alın.
 2. Suya Tutup Arıtın.
 3. Deterjanın Kumaşa İşlemesini Bekleyin.
 4. Temiz Bir Bezle Nazikçe Silin.
 5. Durulayın.
You might be interested:  Bebek Gaz Sancısına Ne Iyi Gelir?

Meyve püresi lekesi nasıl çıkar?

LİMON SUYU

Kiraz lekesinin bulunduğu bölgeye ilk önce limon suyunu döküp ardından mikrofiber bez ile silmelisiniz. Lekeler ortadan kalktıktan sonra limonun iz bırakmaması için beyaz sirkeli su ile durulama işlemini yapmalısınız.

Beyazlarda çıkmayan leke nasıl çıkar?

Bir miktar su ile karbonatı karıştırarak hızlı bir macun hazırladıktan sonra lekeye nazikçe uygula ve lekeye nüfuz etmesini bekle. Limon suyu da bir başka etkili yöntemdir. Limon suyu, beyaz gömlek ve tişörtlerindeki hoş olmayan ter lekelerinin (özellikle koltuk altlarındaki) üstesinden gelmenin etkili bir yoludur.

Saklanan kıyafetler neden sararır?

Kuru temizlemeciden aldığınız plastik torbaları kullanmayın. Kuru temizlemeciden alınan plastik torbaları kullanmanın, kıyafetleri saklamak için iyi bir seçenek olduğu düşünülse de durum öyle değil. Bunun nedeni, torbaların zamanla içinde hapsettiği nemin kıyafetlerinizin dokusuna zarar vermesi ve sarartması.

Renkli kıyafetlerdeki sarı lekeler nasıl çıkar?

Kumaşlardaki Sarı Sandık Lekesi Nasıl Çıkar?

 1. Kumaşı bir leğene koyup üzerini soğuk suyla doldurun.
 2. Suyun içine karbonat ekleyin ve çözünene kadar bekleyin.
 3. Çözündükten sonra kumaşı ellerinizle yavaşça ovun.
 4. Kumaşı suda bir saat bekletin.
 5. Bir saatin sonunda kumaşı leğenden çıkarıp durulayın.

Şeytan işemesi lekesi nedir?

eski kumaslarda, uzun sure kapali yerde saklanmaktan dolayi, ozellikle kat yerlerinde olusan sarimsi renktir. boyle denmesinin nedeni, eskiden bir cok seyin sandiklarda, ozellikle ceyiz sandiklarinda saklanmasi olsa gerektir.