Bebek Kıyafetleri Lekesi Nasıl Çıkar?

Deterjan

  1. Lekeyi ıslatın. Lekeyi soğuk suyla ıslatın ve mümkünse 15 dakika suda bekletin.
  2. Deterjanı uygulayın. Omo Bebek gibi güvenilir bir bebek deterjanı ile lekeyi kaplayın ve kutunun kapağı yardımıyla lekeyi ovun.
  3. Yıkayın. Ardından lekenin üzerindeki deterjanı güzelce durulayın ve kurulayın.

Eski bebek kıyafetlerindeki sarı lekeler nasıl çıkar?

Mısır nişastası

Bebek kıyafetlerindeki sarı lekeleri suyla nemlendirin. Nemli lekenin üzerine mısır nişastası dökün ve üzerini bir başka bezle kapatın. Bir süre ütüledikten sonra sarı lekelerin beyazlaştığını fark edeceksiniz.

Makinada çıkmayan lekeler nasıl çıkar?

İlk adım olarak lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre lekeyi bu şekilde bekletin. İkinci adım olarak temiz bir beze de biraz soda döküp lekeli bölgeyi iyice ovalayın. Son olarak makine de yıkayın, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bebek mama lekesi nasıl çıkar?

Karbonat, limon suyu ve su ile bir macun hazırlayın ve lekeli bölgede en az yarım saat bekletin. Karbonat kuruduğunda giysiyi yeniden makine de yıkayın.

Eski leke nasıl çıkar?

Eski ve kurumuş lekelerden kurtulmak için:

  1. Doğru Persil deterjanı seçin.
  2. Bölgeyi ön işleme tutun ve deterjanı birkaç dakika lekenin üstünde tutun.
  3. Sıcak suyla değil, ılık suyla yıkayın.
  4. Lekenin çıktığından emin olun.
You might be interested:  Erkek Bebek Ultrasonda Nasıl Görünür?

Kalıcı leke nasıl çıkar?

Elde yıkama deterjanını köpürtün ve lekeli bölgeye uygulayın. 30 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayın. Kalıcı hale gelen çimen lekesini beyaz sirke ile çıkarabilirsiniz. Pamuk üzerine beyaz sirkeyi dökün ve leke üzerine tampon yapın. Yıkamadığınız halde lekenin çıktığını göreceksiniz.

Yıkanan çamaşırlarda kalan lekeler nasıl çıkar?

Lekelerin Düşmanı Sirke

Bunun için; lekeli çamaşırınızı bir süre normal suyun altında beklettikten sonra çıkarıp sirkeli suya bastırmanız ve beklemeniz yeterli olacaktır. Sirkenin çamaşırınızın üzerindeki lekeyi hızla temizlediğini kendi gözlerinizle de görebileceksiniz.

Sirke hangi lekeleri çıkarır?

SİRKE, EN İYİ YARDIMCINIZDIR!

Protein lekelerinde sirke kullanılmamalı. Ama diğer lekelerde, özellikle de domates ve koyu renkli meyve lekelerinde sirke en iyi yardımcınızdır. Lekeli kısmı biraz suyun altında tuttuktan sonra giysiyi sirkeli suya yatırın. Lekenin mucizevi şekilde yok olduğunu göreceksiniz.

Kıyafetlerden leke nasıl çıkar?

Geniş bir kaba 2 litre kaynamış su dökün. Üzerine 3 limon sıkıp, 1 yemek kaşığı tuz ve 1 çay bardağı çamaşır deterjanı katın. Kıyafetinizi en az yarım saaat bekletin ve temiz su ile durulayıp kuruması için asın. Lekeli bölgeye bir yemek kaşığı karbonat dökün.

Koltuktaki Mama lekesi nasıl çıkar?

Sabunlu ılık bir suda kumaş parçasını ıslatarak dairesel hareketlerle lekeli bölgeyi silin. Sabunlu suyu direkt koltuğa uygulamak yerine, oluşan köpükleri kumaş üzerine tatbik edin. Eğer mümkünse temizlik için de koltuk kumaşı ile aynı kumaşta olan bir bez kullanın.

Bekleyen bebek kıyafetlerindeki Kaka lekeler nasıl çıkar?

Soğuk suyla akıttığınız giysileri soğuk su ve bulaşık deterjanı bulunan bir kovanını içerisinde en az yarım saat bekletin. Yarım saatin ardından kıyafetleri beyaz sirke-karbonat ile hazırladığınız macunla fırçalayın. Bunun için diş fırçası kullanabilirsiniz. Ardından kıyafetleri makinede yıkayın.

You might be interested:  Bebek Ek Gidaya Ne Zaman Gecer?

Baby Me leke çıkarıcı nasıl kullanılır?

Kullanma Talimatları:

Koltuk, mama sandalyesi, bebek arabası gibi eşyaların üzerindeki lekeleri çıkartmak için lekenin üzerine direk püskürtülerek kullanılır. Giysilerdeki lekeleri çıkartmak için leke üzerine püskürterek kullanılabildiği gibi, çamaşır makinesi deterjan gözüne ekleyerek de kullanılabilir.

Beyaz çamaşırlarda leke nasıl çıkar?

Giysilerinizi 1 litre ılık su ve yarım su bardağı sirke koyarak oluşturduğunuz solüsyonda 40 dakika bekletin. Ter lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, lekeli bölgeye sirke dökün ve üzerine bir parça sabun sürün. Sirke sadece çamaşırları beyazlatmakla kalma, aynı zamanda doğal bir yumuşatıcı görevi de görür.

Çamaşır suyunun çıkaramadığı lekeyi ne çıkarır?

Mutfakta elbezimden çamaşır suyunun çıkaramadığı lekeleri matik deterjanla kaynatarak kolayca çıkarıyorum. leke çıkartıcılar var onlarla çıkartıyorum.

Doğal leke Çıkarıcı nasıl yapılır?

Küçük bir kapta 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı çamaşır sodası, 1 çay kaşığı oksijenli suyu karıştırıp lekenin üzerine dökün ve bekletin, çamaşırın renginin açılmaması için yaptığınız karışım kurumadan çamaşırı yıkayın. Lekeli bölgenin üzerine limon uçucu yağı damlatıp makineye atın.