Bebek Kıyafetlerindeki Leke Nasıl Çıkar?

Deterjan

 1. Lekeyi ıslatın. Lekeyi soğuk suyla ıslatın ve mümkünse 15 dakika suda bekletin.
 2. Deterjanı uygulayın. Omo Bebek gibi güvenilir bir bebek deterjanı ile lekeyi kaplayın ve kutunun kapağı yardımıyla lekeyi ovun.
 3. Yıkayın. Ardından lekenin üzerindeki deterjanı güzelce durulayın ve kurulayın.

Bebek kıyafeti yemek lekesi nasıl çıkar?

Yemek ve mama artıkları

Bu kirlerin de çıkması için kurumaması çok önemlidir. Bu lekelere bebek ıslak mendilleriyle silerek ilk müdahaleyi yapmamız oldukça etkili olacaktır. Eğer leke biraz daha işlemişse sıvı bulaşık deterjanı işimizi kolaylaştırır.

Çıkmayan leke nasıl çıkar?

İlk adım olarak lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre lekeyi bu şekilde bekletin. İkinci adım olarak temiz bir beze de biraz soda döküp lekeli bölgeyi iyice ovalayın. Son olarak makine de yıkayın, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Zor çıkan lekeler nedir?

İşte inatçı lekeleri hızlıca çıkartabilmenin yolları;

 1. Sakız Lekesi. Özellikle ufak çocukların olduğu evde sakız lekesi kaçınılmaz sonların arasında yer almaktadır.
 2. Nar Lekesi.
 3. 3. Çimen Lekesi.
 4. Boya Lekesi.
 5. 5. Çay Lekesi.
 6. Kan Lekesi.
 7. 7. Çikolata Lekesi.
 8. 8. Kahve Lekesi.

Kıyafetlerden leke nasıl çıkar?

Kıyafetlerin üzerindeki lekeleri beyaz sirkeyle çıkarmak için yapmanız gerekense 1 ölçü oda sıcaklığında suya!/4 ölçü beyaz sirke koymak ve lekeli bölgeyi bu karışımda en az 30 dakika boyunca bekletmek. Lekeden arda kalan iz azaldığında ise çamaşır makinesine atmak.

You might be interested:  Bebek Pudra Ne Işe Yarar?

Bekleyen bebek kıyafetlerindeki Kaka lekeler nasıl çıkar?

Soğuk suyla akıttığınız giysileri soğuk su ve bulaşık deterjanı bulunan bir kovanını içerisinde en az yarım saat bekletin. Yarım saatin ardından kıyafetleri beyaz sirke-karbonat ile hazırladığınız macunla fırçalayın. Bunun için diş fırçası kullanabilirsiniz. Ardından kıyafetleri makinede yıkayın.

Renkli çamaşırlarda lekeler nasıl çıkar?

Lekelerin Düşmanı Sirke

Bunun için; lekeli çamaşırınızı bir süre normal suyun altında beklettikten sonra çıkarıp sirkeli suya bastırmanız ve beklemeniz yeterli olacaktır. Sirkenin çamaşırınızın üzerindeki lekeyi hızla temizlediğini kendi gözlerinizle de görebileceksiniz.

Beklemiş leke nasıl çıkar?

Eski ve kurumuş lekenin çıkarılmasını kolaylaştırmak için giysiyi deterjan ve su karışımına batırın. Böylece lekenin üst katmanı çıkarılabilir. Ardından Persil deterjanınızı doğrudan lekeye uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Deterjan tamamen çıkana kadar durulayın.

Beyazlarda çıkmayan leke nasıl çıkar?

Bir miktar su ile karbonatı karıştırarak hızlı bir macun hazırladıktan sonra lekeye nazikçe uygula ve lekeye nüfuz etmesini bekle. Limon suyu da bir başka etkili yöntemdir. Limon suyu, beyaz gömlek ve tişörtlerindeki hoş olmayan ter lekelerinin (özellikle koltuk altlarındaki) üstesinden gelmenin etkili bir yoludur.

Zor lekeler kumaşlardan nasıl çıkar?

Pamuklu ve beyaz kumaşlarda su ile seyreltilmiş beyaz sirkeyle lekeli bölgeyi silin. Ardından sabunlu su ile yıkayıp durulayın. Lekenin üzerine tıraş köpüğü sıkın ve 10 dakika kadar bekleyin. Duruladıktan sonra çamaşır makinesinde yıkama yapın.

Doğal leke Çıkarıcı nasıl yapılır?

Küçük bir kapta 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı çamaşır sodası, 1 çay kaşığı oksijenli suyu karıştırıp lekenin üzerine dökün ve bekletin, çamaşırın renginin açılmaması için yaptığınız karışım kurumadan çamaşırı yıkayın. Lekeli bölgenin üzerine limon uçucu yağı damlatıp makineye atın.

Lekesi nasıl çıkar lekesi nasıl çıkar?

Yeni lekeleri silmek için, sıcak su ve sirkeyi pamuğa dökerek lekeyi ovalayın. Eğer leke eski ise, 0.03 ölçeğinde sitrik asidi bir bardak suyla karıştırın. Leke hala geçmediyse, 1 yemek kaşığı oksijenli su ve amonyak solüsyonunun karışımı ile lekeyi ovun.

You might be interested:  Erkek Bebek Kesesi Nasıl Olur?

Beyaz çamaşırlarda leke nasıl çıkar?

Lekesiz beyazlar için öneriler Geniş bir kaba 2 litre kaynamış su dökün. Üzerine 3 limon sıkıp, 1 yemek kaşığı tuz ve 1 çay bardağı çamaşır deterjanı katın. Kıyafetinizi en az yarım saaat bekletin ve temiz su ile durulayıp kuruması için asın.

Giysilerde sarı leke nasıl çıkar?

Karbonat, oksijenli su ve tuz karışımını beyaz kıyafetinizde oluşan sarı lekelerin üzerine sürün. Kıyafetinizi bu şeklide yarım saat bekletin. Daha sonra beyazlarınızı çamaşır makinenizin içine atın. Makineden çıkardığınızda lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Iç çamaşır lekesi nasıl çıkar?

Çamaşırlarınızı sirkeli suda yaklaşık yarım saat bekletin. Bir yemek kaşığı oksijenli su ile bir yemek kaşığı tuzu ve yarım bardak karbonatı karıştırın. Sirkeli suda beklemiş çamaşırların üzerindeki lekelere bu karışımı uygulayın. Ardından çamaşır makinesinde yıkayın.