Bebek Kıyafetlerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Deterjan

 1. Lekeyi ıslatın. Lekeyi soğuk suyla ıslatın ve mümkünse 15 dakika suda bekletin.
 2. Deterjanı uygulayın. Omo Bebek gibi güvenilir bir bebek deterjanı ile lekeyi kaplayın ve kutunun kapağı yardımıyla lekeyi ovun.
 3. Yıkayın. Ardından lekenin üzerindeki deterjanı güzelce durulayın ve kurulayın.

Çıkmayan leke nasıl çıkar?

İlk adım olarak lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre lekeyi bu şekilde bekletin. İkinci adım olarak temiz bir beze de biraz soda döküp lekeli bölgeyi iyice ovalayın. Son olarak makine de yıkayın, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Eski kıyafetlerdeki sarı lekeler nasıl çıkar?

SİRKELİ SU

Karbonat, oksijenli su ve tuz karışımını beyaz kıyafetinizde oluşan sarı lekelerin üzerine sürün. Kıyafetinizi bu şeklide yarım saat bekletin. Daha sonra beyazlarınızı çamaşır makinenizin içine atın. Makineden çıkardığınızda lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Zor çıkan lekeler nedir?

İşte inatçı lekeleri hızlıca çıkartabilmenin yolları;

 1. Sakız Lekesi. Özellikle ufak çocukların olduğu evde sakız lekesi kaçınılmaz sonların arasında yer almaktadır.
 2. Nar Lekesi.
 3. 3. Çimen Lekesi.
 4. Boya Lekesi.
 5. 5. Çay Lekesi.
 6. Kan Lekesi.
 7. 7. Çikolata Lekesi.
 8. 8. Kahve Lekesi.

Kıyafetlerden leke nasıl çıkar?

Kıyafetlerin üzerindeki lekeleri beyaz sirkeyle çıkarmak için yapmanız gerekense 1 ölçü oda sıcaklığında suya!/4 ölçü beyaz sirke koymak ve lekeli bölgeyi bu karışımda en az 30 dakika boyunca bekletmek. Lekeden arda kalan iz azaldığında ise çamaşır makinesine atmak.

You might be interested:  5 Buçuk Aylık Bebek Ne Yer?

Renkli çamaşırlarda lekeler nasıl çıkar?

Lekelerin Düşmanı Sirke

Bunun için; lekeli çamaşırınızı bir süre normal suyun altında beklettikten sonra çıkarıp sirkeli suya bastırmanız ve beklemeniz yeterli olacaktır. Sirkenin çamaşırınızın üzerindeki lekeyi hızla temizlediğini kendi gözlerinizle de görebileceksiniz.

Beklemiş leke nasıl çıkar?

Eski ve kurumuş lekenin çıkarılmasını kolaylaştırmak için giysiyi deterjan ve su karışımına batırın. Böylece lekenin üst katmanı çıkarılabilir. Ardından Persil deterjanınızı doğrudan lekeye uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Deterjan tamamen çıkana kadar durulayın.

Sandıkta sararan kıyafetler nasıl temizlenir?

Kumaşlardaki Sarı Sandık Lekesi Nasıl Çıkar?

 1. Kumaşı bir leğene koyup üzerini soğuk suyla doldurun.
 2. Suyun içine karbonat ekleyin ve çözünene kadar bekleyin.
 3. Çözündükten sonra kumaşı ellerinizle yavaşça ovun.
 4. Kumaşı suda bir saat bekletin.
 5. Bir saatin sonunda kumaşı leğenden çıkarıp durulayın.

Saklanan kıyafetler neden sararır?

Kuru temizlemeciden aldığınız plastik torbaları kullanmayın. Kuru temizlemeciden alınan plastik torbaları kullanmanın, kıyafetleri saklamak için iyi bir seçenek olduğu düşünülse de durum öyle değil. Bunun nedeni, torbaların zamanla içinde hapsettiği nemin kıyafetlerinizin dokusuna zarar vermesi ve sarartması.

Kıyafet sararması nasıl geçer?

Çamaşır deterjanı, limon, tuz ve su, ana malzemelerimiz. 2 litre suyu kaynatın. 3 limonun suyunu sıkın. Kaynayan suya 1 çay kaşığı tuz ilave edin. Limon suyu ve çamaşır deterjanını da ekleyin ve kıyafetinizi yaklaşık 40 dakika bu karışımda bekletin ve sonra yıkayın. 2- Daha da beyaz, çok beyaz!

Zor lekeler kumaşlardan nasıl çıkar?

Pamuklu ve beyaz kumaşlarda su ile seyreltilmiş beyaz sirkeyle lekeli bölgeyi silin. Ardından sabunlu su ile yıkayıp durulayın. Lekenin üzerine tıraş köpüğü sıkın ve 10 dakika kadar bekleyin. Duruladıktan sonra çamaşır makinesinde yıkama yapın.

Doğal leke Çıkarıcı nasıl yapılır?

Küçük bir kapta 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı çamaşır sodası, 1 çay kaşığı oksijenli suyu karıştırıp lekenin üzerine dökün ve bekletin, çamaşırın renginin açılmaması için yaptığınız karışım kurumadan çamaşırı yıkayın. Lekeli bölgenin üzerine limon uçucu yağı damlatıp makineye atın.

You might be interested:  Bebek Oksuruge Ne Iyi Gelir?

Lekesi nasıl çıkar lekesi nasıl çıkar?

Yeni lekeleri silmek için, sıcak su ve sirkeyi pamuğa dökerek lekeyi ovalayın. Eğer leke eski ise, 0.03 ölçeğinde sitrik asidi bir bardak suyla karıştırın. Leke hala geçmediyse, 1 yemek kaşığı oksijenli su ve amonyak solüsyonunun karışımı ile lekeyi ovun.

Beyazlarda çıkmayan leke nasıl çıkar?

Bir miktar su ile karbonatı karıştırarak hızlı bir macun hazırladıktan sonra lekeye nazikçe uygula ve lekeye nüfuz etmesini bekle. Limon suyu da bir başka etkili yöntemdir. Limon suyu, beyaz gömlek ve tişörtlerindeki hoş olmayan ter lekelerinin (özellikle koltuk altlarındaki) üstesinden gelmenin etkili bir yoludur.

Beyaz kumaştan leke nasıl çıkar?

Lekesiz beyazlar için öneriler Geniş bir kaba 2 litre kaynamış su dökün. Üzerine 3 limon sıkıp, 1 yemek kaşığı tuz ve 1 çay bardağı çamaşır deterjanı katın. Kıyafetinizi en az yarım saaat bekletin ve temiz su ile durulayıp kuruması için asın.

Beyazlarda inatçı lekeler nasıl çıkar?

İnatçı lekelerin çıkarılması

Büyük bir tencereye 2 litre su dökün ve ısıtın. Ardından bir çorba kaşığı tuzu sıcak suda karıştırın. Daha sonra sıktığınız 3 limonun suyunu ve yarım çay bardağı çamaşır deterjanı ekleyin. Bu karışımı giysilerinizin üzerine dökün ve yaklaşık 40 dakika bekletin.