Bebek Kıyafetlerinden Leke Nasıl Çıkar?

Deterjan

  1. Lekeyi ıslatın. Lekeyi soğuk suyla ıslatın ve mümkünse 15 dakika suda bekletin.
  2. Deterjanı uygulayın. Omo Bebek gibi güvenilir bir bebek deterjanı ile lekeyi kaplayın ve kutunun kapağı yardımıyla lekeyi ovun.
  3. Yıkayın. Ardından lekenin üzerindeki deterjanı güzelce durulayın ve kurulayın.

Çocukların kıyafetlerindeki lekeler nasıl çıkar? En etkili yöntemler: Talk pudrası Talk pudrası, sos ya da yağ sıçraması gibi lekeleri bir sünger gibi emer. Yapmanız gereken tek şey, yeni oluşan lekenin üstüne biraz talk pudrası dökmek ve pudranın yağı emmesi için beklemek.

Çıkmayan leke nasıl çıkar?

İlk adım olarak lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre lekeyi bu şekilde bekletin. İkinci adım olarak temiz bir beze de biraz soda döküp lekeli bölgeyi iyice ovalayın. Son olarak makine de yıkayın, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Renkli çamaşırlarda leke nasıl çıkar?

Lekelerin Düşmanı Sirke

Bunun için; lekeli çamaşırınızı bir süre normal suyun altında beklettikten sonra çıkarıp sirkeli suya bastırmanız ve beklemeniz yeterli olacaktır. Sirkenin çamaşırınızın üzerindeki lekeyi hızla temizlediğini kendi gözlerinizle de görebileceksiniz.

Beyazlarda çıkmayan leke nasıl çıkar?

Bir miktar su ile karbonatı karıştırarak hızlı bir macun hazırladıktan sonra lekeye nazikçe uygula ve lekeye nüfuz etmesini bekle. Limon suyu da bir başka etkili yöntemdir. Limon suyu, beyaz gömlek ve tişörtlerindeki hoş olmayan ter lekelerinin (özellikle koltuk altlarındaki) üstesinden gelmenin etkili bir yoludur.

You might be interested:  Bebek Muhallebisi Nasıl Yapılır?

Beyaz kıyafette sarı leke nasıl çıkar?

SİRKELİ SU

Karbonat, oksijenli su ve tuz karışımını beyaz kıyafetinizde oluşan sarı lekelerin üzerine sürün. Kıyafetinizi bu şeklide yarım saat bekletin. Daha sonra beyazlarınızı çamaşır makinenizin içine atın. Makineden çıkardığınızda lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Lekeleri çıkarmak için ne yapmalı?

Özellikle çay ve kahve lekeleri konusunda etkili olduğu bilinen sodayla leke çıkarmak için, lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre bu şekilde bekletin. Ardından temiz bir beze de bir miktar soda döküp lekeli bölgeyi ovalayın. Lekenin gitgide silikleştiğini göreceksiniz.

Beklemiş leke nasıl çıkar?

Eski ve kurumuş lekenin çıkarılmasını kolaylaştırmak için giysiyi deterjan ve su karışımına batırın. Böylece lekenin üst katmanı çıkarılabilir. Ardından Persil deterjanınızı doğrudan lekeye uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Deterjan tamamen çıkana kadar durulayın.

Renkli lekesi nasıl çıkar?

Kıyafetiniz renkli ise; nişastayı su ile iyice karıştırdıktan sonra lekenin üzerine dökün. Kuruduktan sonra fırça yardımıyla kıyafete zarar vermeden nişastayı çıkarın. Eğer kıyafetiniz beyaz ise; oksijenli suyu lekenin üzerine dökün ve sabunlu su ile yıkayın.

Çamaşırlardan leke nasıl çıkarılır?

Soğuk Suya Git

Sıcak su, süt, yumurta veya kan gibi protein lekelerini oluşturarak proteini liflere dönüştürür. Sıcak su, mayonez veya tereyağı gibi yağlı lekelerde en iyi sonucu verir. Polyester gibi suni ve sentetik liflerden lekeleri çıkarırken sıcak su özellikle önemlidir.

Çamaşır makinesinde boyanan çamaşırlar nasıl temizlenir?

Makinede boyanan çamaşırları eksi haline getirebilmek için hemen iyi bir toz deterjanla makinede uzun programda tekrar yıkamalıyız. Ancak bunu yaparken daha önce de söylediğimiz gibi çamaşırın kurumamış olmasına dikkat etmeliyiz. Şayet kurumuş ise lekelenen bölgeyi nemlendirerek bu işlemi yapmalıyız.

You might be interested:  Pişiğe Ne Iyi Gelir Bebek?

Beyazlar da leke nasıl çıkar?

Giysilerinizi 1 litre ılık su ve yarım su bardağı sirke koyarak oluşturduğunuz solüsyonda 40 dakika bekletin. Ter lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, lekeli bölgeye sirke dökün ve üzerine bir parça sabun sürün. Sirke sadece çamaşırları beyazlatmakla kalma, aynı zamanda doğal bir yumuşatıcı görevi de görür.

Beyaz lekeler nasıl çıkar?

Lekesiz beyazlar için öneriler Geniş bir kaba 2 litre kaynamış su dökün. Üzerine 3 limon sıkıp, 1 yemek kaşığı tuz ve 1 çay bardağı çamaşır deterjanı katın. Kıyafetinizi en az yarım saaat bekletin ve temiz su ile durulayıp kuruması için asın.

Beyaz çamaşırların bembeyaz olması için ne yapmalı?

Beyazlığını korumasını istediğiniz eşyanızı sıcak suyun içine koyun ve içine yarım limon suyunu ekleyin. Bu şekilde bir saat bekletin. Eşyanızın temizlendiğini göreceksiniz. – Beyaz eşyalarınızı yıkarken yapmanız gereken bir diğer işlem de makinenin içine yarım bardak sirke eklemek.

Beyaz tişört sararması nasıl geçer?

Çamaşır deterjanı, limon, tuz ve su, ana malzemelerimiz. 2 litre suyu kaynatın. 3 limonun suyunu sıkın. Kaynayan suya 1 çay kaşığı tuz ilave edin. Limon suyu ve çamaşır deterjanını da ekleyin ve kıyafetinizi yaklaşık 40 dakika bu karışımda bekletin ve sonra yıkayın. 2- Daha da beyaz, çok beyaz!

Beyaz tişört koltuk altı sararması nasıl geçer?

Karbonat ve Limon Yöntemi: Karbonatın dezenfektan özelliği ile limonun asidik özelliğinin birleşmesiyle oluşan leke çıkarıcı etki, beyaz gömlek ve tişörtlerdeki inatçı koltuk altı lekelerini kolaylıkla çıkarır. Lekenin üzerine ılık su damlatarak bir yemek kaşığı karbonat dökün ve ardından yarım limon sıkın.