Bebek Parol Şurup Ne Işe Yarar?

Parol Şurup Ne İşe Yarar? Vücut ısısını düzenler ve ateş düşürücüdür. Ağrı kesicidir bir ilaçtır ve ağrıları ortadan kaldırır. Bebeklerde ve çocuklarda orta kulak iltihabı tedavisinde kullanılır. Bebeklerde ve çocuklarda soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
Parol (parasetamol) hafif ve orta şiddette ağrılar için kullanılan bir ağrı kesicidir. Migren, diş ağrısı ve adet sancılarını kısa sürede dindirir. Grip ve soğuk algınlığında ateşi düşürmek için kullanılır. Düzenli kullanılmamalıdır.
Parol Şurup Ne İşe Yarar Parol şurubu ne işe yarar, Parol şurubu ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. İlacın etken maddesi parasetamoldür.

Parol bebeklere ne kadar verilir?

Günde en fazla 4 doz verilebilir. Doz aralıkları 4-6 saat olmalıdır. 1 aydan küçük bebeklerde kullanılmaz.

Parol şurup nasıl kullanılır?

Parol çocuklarda, yemeklerden önce ya da sonra çocuğun yaşı ve kilosu göz önüne alınarak 1 ila 1¾ ölçek arasında kullanılır. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde belirtilen dozlarda kullanınız. 12 yaşından büyüklerde erişkin dozu kullanılır. Bu dozlar gerektiğinde 4 saat ara ile tekrarlanabilir.

Parol plus şurup ne işe yarar?

PAROL 250 mg/5 ml Plus, süspansiyon (çözelti, katı-sıvı karışımı) şeklinde her bir ölçeğinde (her 5 ml’de) 250 mg parasetamol içeren, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır. PAROL 250 mg/5 ml Plus, 150 ml kahverengi şişede sunulmaktadır.

You might be interested:  Sudocrem Bebek Bakım Kremi Ne Işe Yarar?

3 aylik bebege Parol şurup verilir mi?

İki ayın altındaki bebeklerde kullanılmamalıdır. Aşılama sonrası ateşi çıkan 2-3 aylık bebeklere 60 mg’lık parasetamol dozu (2.5 ml) Calpol “bebek ve çocuklar için” verilebilir.

1 yaş bebeğe Parol ne kadar verilir?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

Minimum doz aralığı 4 saat olmalı ve günde 4 defadan fazla verilmemelidir. 3 ayın altındaki bebekler: 2. aydan sonra aşı sonrası ateş görülen bebeklere 2.5 ml (yarım ölçek)’lik bir doz uygundur. İki ayın altındaki bebeklerde kullanılmamalıdır.

Çocuklarda Parol kaç saat arayla verilir?

Parasetamol her dört ile altı saatte bir verilebilir – 24 saatlik süre içinde dört defadan fazla verilmemeli. Çocuğunuza 48 saatten fazla parasetamol vermeniz gerekiyorsa, onu bir doktora götürmelisiniz.

Parol şurup günde kaç kez kullanılır?

Tabii ki bu konuyu doktorunuzla konuşunuz. Ateş düşürücülerden eğer parasetamol içerenleri (Calpol, Tylol vb)kullanıyorsanız ki ilk 6 ay sadece bu ilaçlar kullanılabilir, günde 4 kez verebilirsiniz, kiloya göre uygun dozda vermeye dikkat ediniz. Fakat uzun süre bu sıklıkta en fazla 5 gün kullanmak uygundur.

Parol kaç yaşa kadar kullanılır?

12yaĢından büyük çocuklarda ve yetiĢkinlerde tavsiye edilen Parol Tablet dozajı, gerekli oldukça her 4-6 saatte bir 500 mg -1 gr (1 -2 tablet)’dır. Maksimum günlük doz 6 tablettir. ve 24 saatte toplam 4 dozdan daha fazla verilmemelidir. 6 yaĢından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Parol plus şurup kaç yaş için uygundur?

PAROL PLUS Süspansiyon 6 yaş üzerinde kullanım içindir. 6 yaşın altındaki çocuklar ve bebekler için PAROL 120 mg/5 ml Oral Süspansiyon kullanınız. Yaşlılarda kullanım: Sağlıklı, hareketli yaşlılarda normal yetişkin dozu uygundur, fakat doz miktarı ve doz sıklığı zayıf ve hareketsiz hastalarda azaltılmalıdır.

Şurup ne kadar sürede etkisini gösterir?

Parol plus, calpol plus vs gibi formlarında 1 ölçekte 250 mg parasetamol vardır. 20 kiloya 1 ölçek şeklinde kullanılır. 6 saatte bir, günde 4 defa (maximum 6 defa) kullanılır. 30 dk içinde etkisi başlar. Yüksek dozda kullanılırsa karaciğer üzerinde zararlı etkisi vardır.