Bebek Zeka Kartları Nasıl Kullanılır?

Bebek ilk zeka kartları nasıl kullanılır? İlk aylarda günde üç kere olmak üzere 1-2 dakika süren pratikler yeterlidir. İlk altı ayda bebeğin görüşü çok net olmadığı için kartları bebekten 20-30 santim uzakta tutarak her kartı 15-20 saniye kadar gösterip, kartı isimlendirip bir diğer karta geçmek uygundur.
İlk aylarda günde üç kere olmak üzere 1-2 dakika süren pratikler yeterlidir. İlk altı ayda bebeğin görüşü çok net olmadığı için kartları bebekten 20-30 santim uzakta tutarak her kartı 15-20 saniye kadar gösterip, kartı isimlendirip bir diğer karta geçmek uygundur.

Sevgili bebek zeka kartları nasıl kullanılır?

Bebeğinizi hareketini kısıtlayacak puset, mama iskemlesi veya bebek arabası gibi bir objeye oturtun. Zeka Kartlarınızı bebeğinizin seviyesinde olan (0-12, 12-24, 24-36 veya 36-48 ay) tüm kartlar birlikte olacak şekilde bir deste haline getirin ve iyice karıştırın. Kartları bebeğinizin eline vermeyin.

Siyah beyaz kartlar ne ise yarar?

Bebekler, doğumlarının ardından gelen ilk 6 ay içerisinde göz kaslarını yeterince efektif bir şekilde kullanamazlar, bu nedenle odaklanma için yeterince gelişmemiş göz kaslarını doğru bir şekilde uyarabilmesi için siyah-beyaz-kırmızı renklerde, kontrast görseller bebek zeka kartlarında kullanılmalıdır.

Zeka kartı nedir?

Sevgili Bebek Zeka Kartları görsel ve işitsel bazlı, çok duyulu zeka gelişimi sağlayan interaktif erken ev eğitimi araçlarıdır. Sevgili Bebek Zeka Kartları ile yapılan sunumlar bebeğinizin konuşma becerilerinin ve sözcük dağarcıklarının gelişmesine katkıda bulunur.

You might be interested:  Hamileyken Hapşırınca Bebek Ne Yapar?

Monozebra kartları nasıl kullanılır?

Her bir oyun kartını yaklaşık 20 cm. mesafeden göstermeye başlayın ve her bir kartı gösterirken bebeğinize bu kart ile ilgili kısa bir hikaye anlatın veya hayvanların seslerini çıkartın. Bebeklerin dikkatli bakma süreleri oldukça kısadır.

Zeka Kartları evde nasıl yapılır?

Bebek Zekâ Kartı yapımı:

 1. Kart yapımı için öncelikle yazıcıdan çıktısını alabileceğiniz bir site bulun.
 2. A4 ebadında çıktısını alın.
 3. Çıktıların renkli olmasına dikkat edin.
 4. Sayfaların bükülmemesi için çıktıyı kartona ya da daha kalın kâğıtlara almanız gerekecektir.
 5. Çıktıları görünebilir şeffaf dosyalara da koyabilirsiniz.

Dokun Hisset kartları ne işe yarar?

Neobebek Dokun Hisset Kartlarım, içeriğindeki 12 değişik doku ile, Bebeğinizin dokunma duyusunu geliştirir. Bebeğinize duyusal uyarım sağlar. Değişik hayvanları ve onların renklerini tanımasını sağlar. İnce motor becerilerini geliştirir.

Erken Uyarım kartları nasıl kullanılır?

Bu kartları çok hızlı bir şekilde değil bebeğinizin incelemesine izin verecek şekilde 15 saniye göstererek değiştireceğiz. Şunu unutmayalım gözlerimiz diğer organlarımızdan farklıdır, öğrenerek işlev kazanırlar. Uyarı vermek göz ve beyin için çok önemlidir. Gözlerimiz doğduğumuzda ilk 6 ay süresince çok net göremez.

Bebeğin çabuk konuşması için ne yapmalı?

Bebek ve çocukların konuşması için ne yapılmalı? 1- Bebeğinizin daha çabuk konuşabilmesi için göz teması kurarak, onunla sık sık konuşun. 2- Cümle kurduktan sonra bir müddet bekleyin ki, söyleyeceklerinize tepki verebilecek fırsatı olsun. 3- Hep aynı ses tonunda konuşmak yerine farklı sesler çıkartarak konuşun.

Flash Kart nasıl kullanılır?

Kartımızın ön kısmına soruyu ekledikten sonra arka tarafına ilgili cevap eklenir. Oluşturulacak olan bu kartlar hızlı öğrenme/ezberleme için anlık evde, dışarda veya herhangi bir yerde ulaşabileceğiniz şekilde olmalıdır. Bu sayede anlık hatırlama/ tekrar yaparak istediğiniz bilgiyi hafızanızda tutabileceksiniz.

You might be interested:  Tüp Bebek Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

4 aylık bebeğin zeka gelişimi için neler yapılmalı?

Bebeği rahatsız edecek müzikler seçmemeye özen gösterin. Bebeğinize şarkı ve ninniler söyleyin. Ninnilerdeki ritmin zeka gelişiminde önemli bir uyaran olduğu kabul ediliyor. Bebeğinize basit resimli kitaplar gösterin; resimler dikkat çeken parlak renkler içerirse, zihinsel gelişim için iyi bir görsel uyaran olacaktır.

3 aylık bir bebek neler yapabilir?

3. ayın sonunda bebeğiniz şunları yapabilir:

 • Karnının üzerindeyken kafasını 45 ile 90 derece arasında yukarı kaldırabilir.
 • Yüzüne 15 cm uzaklıktaki bir cismi başından sonuna dek takip edebilir.
 • Bebeğiniz yüksek sesle gülebilir.
 • İki elini kavuşturabilir ve ellerini izlemeye başlarlar.
 • Memnuniyet çığlıkları atabilir.
 • Q bebek ilk kartlarım nasıl kullanılır?

  Kartlar üzerinde bulunan deliklerinden kutuların içinde bulunan asma halkalarına takılarak bebeklerin puset ya da beşiklerine görebilecekleri gibi asılır. Ve 1 gün süre ile ön yüz, 1 gün süreyle diğer yüz asılı kalır. Tüm kartların bitimine kadar aynı işlem tekrarlanır.

  Kavram kartları nedir?

  Ünite veya ders sonunda kavramların öğrencilerce anlaşılıp anlaşılmadığını kontrol etmek amacıyla işe koşulan tekniktir (Arslan, 2007).