Kürtçe Bebek Ne Demek?

Yani “pıtık” şeklinde okunur. Bununla birlikte erkek veya kız bebek demek istiyorsanız da ona uygun kelime seçmeniz gerekir. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan “ Bebek ” kelimesinin kürtçe anlamı Pitik olarak açıklanmaktadır.

Kürtçe’de bebegim ne demek?

Bebeğim ifadesinin Kürtçe karşlığı Bebekamın demektir.

PITO Kürtçe ne demek?

Kürtçede pıto (=küçük bebek), pıtî (=ufak tefek), pıtık (=bebek) ve pıtok (=elenmiş bulgurun toz halindeki tortusu ve bu tortudan yapılan pilav) ve benzer sözlerin yoğunluğu görülmektedir.

Ere ere Kürtçe ne demek?

Kürtçede sıklıkla kullanılan ‘Erê’ genelde karşıdakinin dediğini onaylamak için söylenir. Türkçede ‘Erê’ kelimesi evet anlamına gelir.

Delalamınn ne demek?

Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya Çavemin = Gözümün Nuru Hasrateamın= Hasretim Hebunamın = Varlığım Behna dilemin = Nefesim Şahiya dilemin = Kalbimin dermanı Birinamın = Yaram Birina dilemın = Kalp yaram Jinamın =

KUZI Keri ne anlama gelir?

kürtçe ‘eşeğin amı’ manasına gelir. ayrıca gündelik hayatta, hoş olmayan durumları anlatmak için kullanılır. misal: ‘dün gece çok içtim, baya kuzi keri oldum’ gibi. cousin kerry,kürt mitolojisinde eski abd dış işleri bakanına verilen isim.

Bebekamin kürtçe ne demek?

kürtçe de sevgili, aşık.

Pitto ne demek?

tatlı, şirin şey demek olan, pek hareketli kızlara lakap olarak takılan van’dan öğrendiğimiz kürtçe bir sözcük.

You might be interested:  Bebek Aspirini Nasıl Kullanılır?

Eri Valle ne demek kürtçe?

erê welleh, ya da erê welle. kürtçe. evet vallahi. genelde karşıdakinin dediğini candan onaylamak için söylenir. ağzına sağlık anlamında da kullanılabilir. sarhoş atlar zamaninda başrolde çocuk da çokca dillendiriyordu bu sözü.

Ere ere kiza kere ne demek?

kürtçede eşşeğin ammı anlamına gelir ve bütün küfürlerin temel öğesini oluşturur.

Arapça ere ne demek?

sözlükte okuyunca insanın yüzünde bir tebessüme sebep olan arapça sözcük. fransızca görünümlü olması kendisine ayrı bir karizma katar. – le eyr(e/i) karışımı bir okunuşu vardır. türkçesi: sikime kadar’dır.

Braye Delal ne demek?

Türkçe sözcük, Ad halinde (halk ağzı) tellal anlamına gelir. Kürtçe sözcük, Ön ad halinde güzel anlamına gelir. Kürtçe dilinden alınan delal kelimesi delalî anlamındadır.

Guzelim kürtçe ne demek?

Türkçe Güzel kelimesinin Kürtçe çevirisi bedew demektir.

Delal ne demektir?

Delal yabancı kökenli bir kelime olup, Türkçedeki karşılığı değerli, sevgili, hoş ve aziz anlamlarına gelmektedir.