Müslin Bebek Örtüsü Ne Işe Yarar?

Nefes alan yapı Müslin seyrek dokunan, bu sayede de havayı geçiren bir yapıya sahip. Nefes aldığı için bebekleri terletmiyor. Bu da müslin örtüleri bebeklerin kundaklanması için ideal hale getiriyor. Kundağın, bebeklerin uyumasını kolaylaştırdığı evrensel bir gerçek.
Müslin bezler ince pürüzsüz yapısı sayesinde bebeğinizin narin ve hassas cildinde tahrişe neden olmaz. Bu özelliği sayesinde bebeğinizi örtmek, kurulamak ve sarmak için oldukça uygun bir kumaştır. Müslin örtü pamuklu kumaşlardır. Bu nedenle nefes alan ve terletmeyen bir özelliğe sahiptir.
Müslin Örtü Ne İşe Yarar? Müslin örtü pek çok alanda rahat ve kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Yapısının yumuşak ve doğal olması sebebiyle bebeklerde daha fazla kullanılmaktadır.

Müslin kumaş hangi mevsimde kullanılır?

Havayı geçirmesi özelliği ile bebeğiniz terlemez ve sizler de müslin ürünleri yaz kış demeden 4 mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Müslin örtü sıcak tutar mı?

Müslin Kumaş Terletir mi? Günümüzde bebek giyim sektöründe çok sık kullanılan müslin kumaş çeşitleri vücudu terletmez. Özellikle battaniye, emzirme örtüsü, havlu, kundak, bebek arabası örtüsü ve bebek kıyafetlerinde kullanılan müslin kumaşlar yetişkinler için peştemal ve havlu üretiminde de kullanılmaktadır.

Müslin örtü nasıl kullanılır?

Müslin pike: Muslin örtüleri ister bebeğiniz ister kendiniz için pike olarak kullanabilirsiniz. Havlu: Emici özelliğe sahip muslin kumaşı banyo ya da deniz sonrası havlu olarak kullanabilirsiniz. Müslin puset örtüsü: Bebeğinizi dışarıya çıkarırken puseti muslin ile örterek rüzgar ya da güneşten koruyabilirsiniz.

You might be interested:  Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Başlar?

Müslin bebek örtüsü nedir?

Müslin, iplikleri kıvrak, pürüzsüz, ince ve düzgün dokunmuş bir kumaş türüdür. Bu kumaştan yapılmış olan bez, örtü, battaniye, pike gibi tekstil ürünlerine de müslin denmektedir. Düz dokunmuş pamuklu bir kumaş olan müslin, çok farklı kalınlıklarda üretilmektedir.

Müslin kumaş yazın kullanılır mı?

Müslin Kumaşın Özellikleri

Hava geçirebilen yapısı sayesinde yaz aylarında tercih edebileceğiniz bir kumaş türü olmasına rağmen vücut ısınızı dengede tutmak için soğuk kış aylarında da tercihleriniz arasında yer alabilir.

Müslin kumaş kaç derecede yıkanır?

Müslin kumaş ürünlerimiz %100 pamuklu olduğu için 30 derece üzerindeki yıkama işlemlerinde çekme riski taşımaktadır. Bu sebeple Yaprak Desenli Hardal Renk Müslin Örtü’yü 30 derecede yıkamaya özen gösteriniz.

4 kat müslin kumaş nedir?

4 Kat Müslin Kumaş % 100 doğal pamuktan veya bambudan imal edilmiş bir kumaş türüdür. Organik, sağlıklı, natural, yumuşacık ve cilde nefes aldıran bir üründür. Üstelik yıkandıkça yumuşayan bir dokuya sahiptir. Ayrıca bebek ürünlerinin vazgeçilmezlerindendir.

Mermerşahi bezi nedir?

Mermerşahi, tülbente benzeyen ancak daha sık dokunmuş, beyazlatılmış, başörtüsü, bebek eşyaları, gelinlik ve cep astarı gibi ürünlerde kullanılan pamuklu kumaşa denir. Mermerşahi kumaşlar, tülbentle patiska arası kalınlıkta, hafif ve ince dokunan pamuklu bir kumaş türüdür.

Müslin kumaş ne için kullanılır?

Müslin bez kumaşlar günümüzde bebek kumaşı olarak nam saldığı için daha çok bebek ürünleri alanlarında kullanılmaktadır, en çok tercih edilen yerler ise bebek omuz örtüsü, bebek uyku örtüsü, bebek havlusu, pusetlerde, bebek ağız mendilleri, ter bezi, el bezi, kışın soğuktan koruma örtüsü gibi çok çeşitli kullanım alanı

Müslin bezi ne demek?

Müslin Kumaş; Dünya’nın en eski dokuma kumaşlarından biridir. İlk kez Mısır’lılar tarafından bebekleri kundaklamak için kullanılmıştır. Zamanın ve Medeniyetlerin test ettiği Müslin kumaşlar; saf, yumuşak, dayanıklı, nefes alır, nazik ve kullanışlı olma özellikleriyle bebek ürünlerinde kullanılan en mükemmel dokumadır.

You might be interested:  Bebek Ishaline Ne Iyi Gelir?

Kundak havlusu nedir ne işe yarar?

%100 Pamuk banyo kundağımız, banyodan sonra bebeği kurutmak için kullanılır. Ebat 75x75cm. Ürün stoklarımızda kalmamıştır.