Taş Bebek Kim?

Gönül Yazar son haliyle herkesi korkuttu. Taş Bebek lakaplı sanatçı Gönül Yazar, Türk müzik tarihinde yer alan en uzun soluklu isimlerden biridir. Türk Sanat Müziği’nin efsane assolistlerinden, müzik dünyasının ‘Taş Bebek’i Gönül Yazar, şu anda 82 yaşında.
1 yanıt – +2 Taş Bebek lakabıyla tanınan film yıldızı Gönül Yazar’dır. 1960 lı yıllarda oynadığı Taş Bebek adlı film nedeniyle bu adla anılmaya başlanmıştır. Uzun yıllar güzelliğini koruması nedeniyle de bu lakapla anılmaya devam etmiştir.

Taş bebek kimin lakabı?

‘Taş Bebek’ lakaplı sanatçı Gönül Yazar, Amerika’da rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ile ünlenen Onur Akay, Gönül Yazar’ın Amerika’da rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını ve günlerdir tedavi gördüğünü açıkladı.

Taş bebek hangi sanatçı?

Türk sanat müziğinin usta sanatçısı ‘Taş bebek’ lakaplı 85 yaşındaki Gönül Yazar’dan hayranlarını üzen haber geldi. Evinde talihsiz bir kaza geçiren Yazar, hastanelik oldu. İşte Gönül Yazar’ın son sağlık durumu ile ilgili detaylar

Gönül Yazar hasta mı?

Türk Sanat Müziği’nin ve Türk sinemasının usta ismi, 1979 yılında yayınladığı albümünün adı olan ‘Taş Bebek’ lakabıyla anılan Gönül Yazar, temmuz 2021’de evinde geçirdiği kaza sonucu kaburgalarını kırmış ve hastanede tedavi altına alınmıştı.

Gönül Yazar kiminle evlendi?

1. evliliğini 1952 yılında 14 yaşında iken mahkeme kararı ile yaşını büyüterek kendisinden 14 yaş büyük Necdet Yazar ile yaptı. İki yıl sonra ayrıldılar. 2. evliliğini 1956 yılında 47 yaşındaki Bedi Çapa ile yaptı. 3. evliliğini 1963 yılında Özden Çelik ile yaptı.

You might be interested:  Tüp Bebek Ne Kadar Sürer?

Taş Bebek nasıl olur?

Geleneksel taş bebek yapımı dört taş ve hamur seramiği ile yapılır. Yine aynı hamur ile kaplanır, giydirilir, su bazlı bir boya ile boyanıp vernik uygulanır. Geleneksel taş bebek yapımına başlayalım. Aslında kullanılan malzemeler hepimizin evinde var.

Gönül Yazar gözünü neden kaybetti?

21 Kasım gecesi saat 03:00’te küçük pati Gizmo ile lavaboya gidiyorduk. Yerdeki halı kaydı ve ben maalesef duvarın sivri kısmına çarptım. Ertesi gün gözüm mosmor uyandım. 15 gün sonra morluğu geçti.

Gönül yazara ne olmuş?

Sayfa programındaki açıklamalarında “Gönül abla, gece 03.00’te yataktan kalkmış ve halı kayınca duvarın sivri kısmına gözünü çarpmış. Gözleri resmen patlıcan moru oldu. Morluk 16 gün sonra geçti ama sol gözü tamamen kör oldu, sağ gözünde de bulanıklık başlayınca iki ayrı ameliyat oldu” ifadelerini kullanmıştı.

Gonul yazarin gozune ne oldu?

85 yaşındaki Türk sanat müziği şarkıcısı ve sinema oyuncusu Gönül Yazar, gece saatlerinde yatağından uyanarak ayağa kalktı, ancak Yazar’ın ayağı kaydı ve başını duvara vurdu. Duvarın sivri kısmına gözünü vuran ünlü sanatçı, hastanelik oldu.

Yasemin Simavi kaç çocuğu var?

Erol Simavi ile büyük aşk yaşayan sanatçının Yasemin Simavi ismin bir kızı var.

Rüzgar Mağden kimdir?

Mağden, 1968 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya geldi. Geçmişten günümüze bir çok kanal ve yapım şirketi bünyesinde çalışmış en son Beyaz Show adlı programın yönetmenliğini yaptı.

Simavi ailesi kimdir?

Erol Simavi (d. 5 Haziran 1930, İstanbul – ö. 7 Haziran 2015, Monako), Türk gazeteci, yayımcı, yönetici ve iş adamıydı. 5 Haziran 1930 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Melek Simavi, babası Sedat Simavi’dir.