Travel Sistem Bebek Arabası Ne Demek?

Travel sistem bebek arabaları oto koltuğu, portbebe ve ana kucağı gibi farklı işlevlere sahip parçaları bünyesinde barındıran bebek arabalarıdır. Çok fonksiyonlu oluşları bebeğinizle seyahat sırasında ortaya çıkan tüm gereksinmelere cevap verebilmelerini sağlıyor.
Peki, travel sistem bebek arabası ne demek? Travel sistem bebek arabası çok fonksiyonlu bebek arabalarına verilen addır. Tek bir bebek arabasında aynı zamanda,

Travel sistem bebek arabası kullanışlı mı?

Travel sistem bebek arabası ürünleri, birbirinden kullanışlı özellikleriyle birçok ailenin tercihi olmaktadır. Doğumdan itibaren, bebek 15 kilograma ulaşana kadar kullanılabilen travel sistem bebek arabası modelleri, pratik kullanımı ve çok fonksiyonlu yapısıyla ailelere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Bebek arabası portbebe nedir?

Bebeğiniz doğar doğmaz kullanacağınız portbebe sırtüstü yatarak güvenli ve korunaklı şekilde taşıma imkanı sağlar. Bebeklerin konforu ve sağlığı için üretilen portatif bir yatak olarak bilinir.

En iyi bebek arabası hangisi?

En İyi Bebek Arabası Listesi

Sıra Model neoldu Puanı
1 Kraft Time X 10/9,9
2 Mima Zigi 10/9,8
3 Quinny Zapp Flex 10/9,6
4 Maxi-Cosi Gia 10/9,8

Bebek arabası kaç aydan itibaren kullanılır?

Bebek arabaları bebekler 3 yaşına geldikten sonra rahatlıkla kullanılabilir. Ancak daha erken dönemlerde de baston tipi bebek arabasına geçiş yapabilirsiniz. Bu noktada önemli bir unsura değinmek gerekiyor. Travel sistem bebek arabaları genellikle 5 noktadan emniyet kemeri ile bağlanabilir.

You might be interested:  Yeni Doğan Bebek Sarılık Olmaması Için Ne Yapılmalı?

Bebek arabası nasıl tercih edilmeli?

Bebek arabası alırken nelere dikkat edilmeli

 1. Hafif olsun. İlk günler en ağır puseti bile itmek kolay, ne de olsa bebeğin ağırlığı kuş kadar.
 2. Dengeli olsun.
 3. Kolay sürülsün.
 4. Kolay tutulsun.
 5. Kolay katlansın.
 6. Arabanız varsa, bagaja kolay sığsın.
 7. Kumaşı kolay takılıp çıkarılsın.
 8. Sepeti büyük ve kolay erişilebilir olsun.

Cabin bebek arabası nedir?

Kraft Cabin Bebek Arabası Özellikleri; Katlandıktan sonraki ebatları uçakta el bagajı olarak kabul edilen ölçülerdedir. Kompakt tasarımı sayesinde katlandığında az yer kaplar ve çok rahat taşınır. Doğumdan itibaren kullanılabilir. Alüminyum gövdesi vardır.

Port bebe kaç aya kadar kullanılır?

Portbebe kaç aya kadar kullanılır? Ay olarak değil kilo olarak değerlendirebiliriz. Birçok portbebe bebekler 9-12 aylık olana dek kullanılabiliyor.

Bebek puseti kaç yaşına kadar kullanılır?

Modeller işlevine göre ne kadar farklılık içerse de ev tipi ana kucağının kullanımı ile ilgili en verimli 6 ila 9 ay kadar kullanmak mantıklı olabilir.

Bebek puseti nedir ne işe yarar?

Puset katlanabilir bir yapıya sahip olan ve bebeklerin güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaya yönelik olarak tasarlanan seyahat aracıdır.

Bebek arabasında hangi markayı tavsiye edersiniz?

Yoyko, Casual Cadillac, Wellgro, Kraft ve Chicco Trio gibi markaların bebek arabası modelleri annelerin en çok tercih ettiği ve en beğendikleri ürünlerin başında geliyor.

En iyi Puset hangisi?

En iyi bebek puseti listemizde bulunan Maxi-Cosi Pebble, aktif germe sistemi sayesinde tam güvenlik sağlıyor. Yine aynı şekilde koruyucu pedleriyle konfor ve güvenlik kazandıran ürün, makinede yıkanabiliyor olması sebebiyle kullanıcısına kolaylık sağlıyor.

Yeni Doğan Bebek Arabası Nasıl Olmalı?

Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

 1. Doğumdan İtibaren Kullanılabilir Olması:
 2. Kolay Katlanır Olması, Ağırlığı ve Boyutu:
 3. Kumaşının Kolayca Çıkıp Yıkanabilir Olması:
 4. Sepetinin Büyük Olması:
 5. Süspansiyon ve Fren Sistemi:
 6. Ana Kucağının Arabasına Takılabilmesi ve Oto Koltuğu Olarak Kullanılabilmesi:
 7. Arabanın Ebeveyne Dönük Olması:
You might be interested:  10 Haftalık Bebek Ne Kadar Olur?

Bebek ana Kucağı ne zamana kadar kullanılır?

Yeni doğan bebeklerin belli bir süre oturtulmaması ve düz bir zemine yatırılması isteniyor. Bunun nedeni olarak da vücut yapılarının oldukça esnek olması gösteriliyor. Bebekler oturmaya üçüncü aydan itibaren alıştırılmaya çalışıldığı için üçüncü aydan sonra ana kucağı kullanımı daha sağlıklı oluyor.

1 aylık bebek Pusete nasıl konur?

Bebeğiniz eğer çok küçük değilse sırtına destek olması için battaniye kullanılmamalıdır. Bebeği yatırdıktan sonra bacak arasından, belden ve omuzdan emniyet kemerlerini geçirin. Emniyet kemerlerini önden birleştirin ve çıkmayacağından emin olun. Ana kucağı kullanımı için tutma kulpunu taşıma pozisyonunda olsun.

Bebek pusette uyur mu?

4- Bebekler puset veya salıncaktayken kendi hava alma yollarını tehlikeye atabilcek pozisyonlara girebilirler; bu gibi aletlerin askılarını bebeğinize zarar vermeyecek şekilde ayarlamanız tehlikeyi engelleyebilir.